Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Braterski pojedynek Chalidowa z Karaoglu. Gwiazda KSW śrubuje rekord

Zbliża się gala KSW 35 z walką wieczoru pomiędzy Mamedem Chalidowem a Azizem Karaolgu. Obydwaj bohaterowie głównego starcia znają się bardzo dobrze, gdyż łączy ich jedna religia. W klatce na kilka chwil będą musieli jednak o tej kwestii zapomnieć.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Aziz Karaoglu (z prawej) WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Aziz Karaoglu (z prawej)

- Nie jestem szczęśliwy, że zawalczę przeciwko Mamedowi, ponieważ on jest jak mój brat. To dla mnie bardzo duże wyzwanie walczyć z tak światowej klasy zawodnikiem jak Mamed - wyznał portalowi WP SportoweFakty roku Karaoglu.

Dla Turka z niemieckim obywatelstwem nadchodząca walka jest największym wyróżnieniem w dotychczasowej karierze. 39-letni już Karaolgu przeżywa obecnie drugą młodość, a ostatnie jego występy zdają się to potwierdzać. Nokauty, jakimi popisał się na Piotrze Strusie, Jayu Silvie i Maiquelu Falcao zajęły mu łącznie mniej niż 5 minut! Większość kibiców i ekspertów odradza Mamedowi Chalidowowi wchodzenie w wymiany w stójce z rywalem, ale świadomy tego jest sam gwiazdor polskiej federacji.

Aziz Karaoglu 90. proc swoich pojedynków wygrał właśnie dzięki sile swoich ciosów. Choć jego doświadczenie związane z ilością walk jest dużo mniejsze od Mameda Chalidowa, to w MMA startował on już w 2000 roku. Co ciekawe były to czasy, kiedy wszechstylowa walka wręcz dopiero zyskiwała swoją popularność na całym świecie. Aziz Karaoglu to jeden z niewielu walczących zawodników, który w swoim dorobku ma jeszcze starcie stoczone na gołe pięści. 16 lat temu w Moskwie przegrał on walcząc bez rękawic z Maximem Tarasovem w swoim zawodowym debiucie.

ZOBACZ WIDEO Jędrzejczyk: byliśmy o krok od zwycięstwa

O tym, że Karaoglu da się pokonać przekonało się już dwóch polskich wojowników. W 2008 roku sposób na silnie bijącego Turka znaleźli Daniel Dowda i Jan Błachowicz. Był mistrz KSW w wadze półciężkiej obnażył wówczas obecnego pretendenta do pasa wagi średniej z jego luk w parterze i poddał go balachą. Podobny scenariusz na pojedynek może mieć Chalidow, który przez poddanie wygrał dotąd aż 17 z 31 pojedynków.

Dla Mameda Chalidowa to już 19 walka w federacji KSW. Zawodnik urodzony w Groznym po raz pierwszy w białym ringu Konfrontacji Sztuk Walki pojawił się w czerwcu 2007 roku, nokautując Alexandra Stefanovica. Z czasem wojownik z Kaukazu wywalczył pas wagi półciężkiej, którego później się zrzekł przechodząc kategorię wagową niżej. Przez długi czas w KSW Chalidow był królem bez korony, bo pas mistrzowski był w posiadaniu Michała Materli. Dopiero po długich negocjacjach w 2015 roku udało się namówić włodarzom polskiej federacji do przyjacielskiego boju Materlę i Chalidowa. W listopadzie ubiegłego roku na gali KSW 33 tylko 31 sekund wystarczyło, aby nowym mistrzem okrzyknięto zawodnika trenującego w Olsztynie.

Od momentu debiutu w KSW, niemal 9 lat temu, Chalidow pozostaje niepokonany w najlepszej polskiej organizacji MMA. Czy po starciu z Azizem Karaoglu stan ten utrzyma się?  

Jak zakończy się walka wieczoru KSW 35?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×