Skandaliczna decyzja w UFC. Eksperci wskazują zwycięstwo Marcina Helda

Zagraniczni dziennikarze i eksperci są jednogłośni po niedzielnej walce Marcina Helda z Joem Lauzonem w UFC. Wszyscy wskazują zwycięstwo Polaka, podczas gdy ten oficjalną decyzją przegrał z rywalem.

Jakub Madej
Jakub Madej
Marcin Held Newspix / Tomasz Blaszczyk / Na zdjęciu: Marcin Held

Pierwsza gala UFC w 2017 roku i ogromna kontrowersja związana z werdyktem w jednej z głównych walk. Marcin Held po świetnym pojedynku przegrał decyzją sędziów z Joem Lauzonem. Jeden z arbitrów dał trzy rundy Polakowi, natomiast dwóch pozostałych Heldowi przyznało tylko jedną odsłonę. Ostatecznie młody tyszanin przegrał niejednogłośną decyzją.

Eksperci z zagranicy pozostają jednogłośni. Na portalu internetowym MMADecisions.com, gdzie po każdej walce pojawiają się szczegółowe punktacje zagranicznych dziennikarzy, pojawiły się jednostronne decyzje. Z siedemnastu osób punktujących pojedynek, tylko jedna wskazała remis po trzech rundach - pozostali dali wygraną Marcinowi Heldowi.

Dziennikarze takich portali, jak ESPN, Bloody Elbow czy Sherdog, wskazali zwycięstwo Polaka w dwóch z trzech odsłon. Reprezentant strony MMAMania.com wszystkie trzy rundy zapisał na korzyść Helda.

- Nie wierzę w wynik sędziowski! Jestem wściekły, bo ciężko się przygotowałem, a sędziowie mnie najzwyczajniej w świecie oszukali. Bardziej przekręconego wyniku nie widziałem - napisał zaraz po walce Held.

ZOBACZ WIDEO Jak pomóc szczęściu na Dakarze? (źródło: TVP SA)
Czy zgadzasz się z decyzją sędziów w walce Helda z Lauzonem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×