Oburzenie na "Twitterze" po walce Helda

Środowisko MMA z całego świata jest oburzone decyzją sędziów po walce Marcina Helda z Joe Lauzonem. Chociaż na UFC w Phoenix Polak zdominował słynnego rywala, to na kartach okazał się przegranym. Na Twitterze wrze.

Artur Mazur
Artur Mazur
Marcin Held (z lewej) Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Marcin Held (z lewej)

Każdy, kto oglądał starcie w dywizji lekkiej, nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości co do werdyktu. Tylko pierwsza runda mogła sprawić pewne problemy w ocenie sędziom punktowym. W starciu drugim i trzecim Held zdominował Amerykanina i był pewny wygranej.

Werdykt zaskoczył jednak wszystkich. Tylko jeden z sędziów punktował na korzyść Polaka (w stosunku 30:27). Dwaj pozostali wskazali na Lauzona (w stosunku 29-28). Held był wyraźnie zażenowany, zaś Lauzon przyznał otwarcie, że zwycięstwo należy się Polakowi.

Po pojedynku w Phoenix na "Twitterze" dosłownie zawrzało. Byli i obecni zawodnicy UFC, dziennikarze murem stoją za Polakiem.

"Zwycięzca nie zgadza się z werdyktem. Czas poszukać nowych sędziów" - napisał Dan Hardy, były zawodnik, a obecnie komentator.


"Co się dzieje? Joe Lauzon pokazał klasę, mówiąc szczerze o tym, co się wydarzyło" - to z kolei opinia Willa Brooksa, zawodnika UFC, który mierzył się z Heldem w Bellatorze.

W podobnym tonie wypowiedział się również Derek Brunson.

"Wielki szacunek dla Lauzona, który przyznał, że powinien przegrać mimo werdyktu" - zauważył zawodnik UFC w kategorii średniej.

"Nie zgadzam się z tą decyzją. Joe Lauzon zachował się z klasą, kiedy powiedział, że nie czuje się zwycięzcą. Zawsze byłem jego fanem" - skwitował werdykt Chris Camozzi, zawodnik UFC w dywizji średniej.

W mocnych słowach pracę sędziów skomentował mający polskie korzenie Krzysztof Soszyński.

"Brutalna decyzja! Held zdominował Lauzona" - uważa były zawodnik UFC

"To powinna być nowa, najgorsza decyzja w historii. Lauzon się poddał i w trzeciej rundzie nawet nie chciał wygrać tej walki" - twierdzi Kevin Lee, zawodnik UFC w kategorii lekkiej.

Oburzeni są również zagraniczni dziennikarze.

"Szanuję szczerość Lauzona" - napisał John Morgan z mmajunkie.com o słowach, które padły tuż po pojedynku.

"Marcin Held wygrał walkę w stosunku 30-27, ale przegrał ją na kartach" - uważa Shaheen Al-Shatti z portalu mmafighting.com.

"Straszna decyzja. Nawet Joe Lauzon tak ją określił. To zwykła kradzież" - napisał Adam Martin, dziennikarz z Kanady. "Mam nadzieję, że UFC da Heldowi bonus za zwycięstwo" - dodał w kolejnym wpisie.

Werdykt skomentował również Łukasz Jurkowski, były zawodnik MMA a obecnie komentator. On z kolei określił werdykt mianem żartu.

ZOBACZ WIDEO Powodzie i górskie lawiny znów powstrzymały Rajd Dakar (źródło: TVP SA)
Czy Marcin Held wygrał walkę z Joe Lauzonem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×