UFC FN 103: Porażka legendy MMA i skandaliczna decyzja w walce Marcina Helda

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

UFC rozpoczęło 2017 rok świetną galą Fight Night 103. Fani mieszanych sztuk walki z Polski zapamiętają to wydarzenie jednak przede wszystkim za sprawą skandalicznej decyzji w walce Marcina Helda.

W głównym pojedynku już od pierwszych sekund widać było różnicę klas i wynik był tak naprawdę z góry przesądzony. Yair Rodríguez świetnie wszedł w walkę, narzucając swoje tempo i agresję B.J. Pennowi, który bardzo szybko się pogubił. Po pierwszej rundzie kwestią czasu było to, ile legenda mieszanych sztuk walki wytrzyma jeszcze w klatce. Rodriguez w drugiej odsłonie potrzebował zaledwie 24 sekund na skończenie rywala.

Walkę wieczoru poprzedziło starcie Marcina Helda z Joem Lauzonem. Po trzech rundach wszyscy byli pewni, że zwyciężył Polak. Jednogłośnie wygraną Helda wskazywali fani, dziennikarze, eksperci oraz inni zawodnicy MMA. Podczas odczytywania werdyktu okazało się jednak, że Held u dwóch arbitrów przegrał starcie. Wiele osób, między innymi na Twitterze, określało tę decyzję jako jedną z najbardziej krzywdzących w historii mieszanych sztuk walki.

Najlepszy pojedynek na gali stoczyli Augusto Mendes i Frankie Saenz. Po trzech rundach niejednogłośnie na punty zwyciężył Mendes, dopisując kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Obaj zawodnicy otrzymali również od organizacji po 50 tysięcy dolarów bonusu za najlepszą walkę gali.

Jedną z nagród na występ wieczoru otrzymał Aleksiej Oleinik, który rzadko spotykaną techniką poddał Viktora Pestę. Czech odklepał duszenie Ezekiel, które ze względu na swoją złożoność, jest bardzo trudną techniką. Drugie 50 tysięcy dolarów za występ wieczoru otrzymał Yair Rodriguez.

Walka wieczoru:

Yair Rodriguez pokonał BJ Penna przez techniczny nokaut (kopnięcie frontalne i uderzenia) w rundzie drugiej (0:24)

Główna karta:

Joe Lauzon pokonał Marcina Helda niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 27-30) Ben Saunders pokonał Courta McGee jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28) Sergio Pettis pokonał John Moraga jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 30-27)

Pozostałe:

Drakkar Klose pokonał Devina Powella jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27) Augusto Mendes pokonał Frankiego Saenza niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 29-28, 29-28) Aleksiej Oleinik pokonał Viktora Pestę przez poddanie (duszenie Ezekiel) w rundzie pierwszej (2:57) Tony Martin pokonał Alexa White'a jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27) Nina Ansaroff pokonała Jocelyn Jones-Lybarger przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie trzeciej (3:39) Walt Harris pokonał Chase'a Shermana przez nokaut (kolano i uderzenia) w rundzie drugiej (2:41) Joachim Christensen pokonał Bojana Mihajlovica przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie trzeciej (2:05) Cyril Asker pokonał Dmitri Smoliakova przez techniczny nokaut (uderzenia i łokcie) w rundzie pierwszej (2:41)

ZOBACZ WIDEO Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz zachwyciły kibiców w Ameryce

Źródło artykułu: