Spartan Fight 7: polska nadzieja wagi ciężkiej w rozpisce

Dodano kolejny pojedynek MMA do rozpiski gali Spartan Fight 7, która odbędzie się 1 kwietnia w Chorzowie. W wadze ciężkiej zmierzą się Denis Górniak (2-0) i Łukasz Ćwikła (2-1).

Maciej Szumowski
MMA AFP / MMA
Pochodzący z Bytomia Górniak to jeden z najlepiej rokujących zawodników młodego pokolenia w naszym kraju. W pierwszej połowie ubiegłego roku stoczył dwa pojedynki, w których dwukrotnie błyskawicznie odprawiał swoich rywali. Podczas Spartan Fight 2 poddał Ukraińca Gołowatiuka, natomiast na gali w Kielcach w pierwszej rundzie znokautował Łukasza Kapsę.

W drugiej połowie roku bytomianina prześladował pech, gdyż na kilka dni przed Spartan Fight 5 jego rywal poinformował, iż nie dostał wizy i nie był w stanie przyjechać do Polski. Natomiast na Spartan Fight 6 przeciwnik Górniaka na chwilę przed wyjściem do walki zgłosił, iż nie jest w stanie założyć rękawic. U młodego "ciężkiego" widać teraz ogromną sportową złość.

Łukasz Ćwikła to utalentowany podopieczny Damiana Herczyka. Reprezentant DAAS Berserkers Team z bardzo dobrej strony pokazał się na Spartan Fight 4, gdzie w świetnym stylu pokonał Stanisława Chmilkowskiego. Ćwikła potrzebował niecałych dwóch minut, by poddać rywala. Było to jego drugie zawodowe zwycięstwo, gdyż debiutował w 2015 roku na gali w Austrii, gdzie znokautował Hansa Lacknera, amatorskiego mistrza świata MMA z 2014 roku.