Bellator 172: były rywal Pudzianowskiego zdominowany, gwiazda znokautowana

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Karta walk sobotniej gali Bellator 172 ucierpiała poprzez odwołanie starcia między Fiodorem Jemielianienką a Mattem Mitrionem. Kibice mimo to zobaczyli w klatce inne gwiazdy z Joshem Thomsonem i Olim Thompsonem na czele.

W walce wieczoru zmierzyli się Patricky Freire i Josh Thomson. Starcie, które awansowało do miana main eventu w ostatniej chwili, na swoją korzyść rozstrzygnął Brazylijczyk. Pokonał on lokalnego bohatera poprzez ulokowanie podbródkowego na jego szczęce w drugiej rundzie i poprawce ciosami w parterze. "Pitbull" słynie nie od dziś z mocnego uderzenia.

Do okrągłej klatki zawitał również znany z gal Konfrontacji Sztuk Walki i pojedynków z Karolem Bedorfem czy Mariuszem Pudzianowskim Brytyjczyk, Oli Thompson. "The Spartan" wizyty w San Jose miło wspominał nie będzie - został całkowicie zdominowany przez piętnaście minut. Do grona pogromców dołączył Cheick Kongo.

Spośród pozostałych pojedynków warto wyróżnić zwycięstwo wysoko notowanego Rosjanina, Anatolija Tokowa, i porażkę znanego z UFC weterana, Josha Koschecka.

Wyniki:

Karta główna 155 lbs: Patricky Freire pok. Josha Thomsona przez KO (uderzenia), 0:40, runda 2. 265 lbs: Cheick Kongo pok. Olego Thompsona przez jednogłośną decyzję. 187 lbs: Anatolij Tokow pok. Francisco France'a przez TKO (uderzenia), 2:24, runda 2. 125 lbs: Veta Arteaga pok. Brooke Mayo przez TKO (zatrzymanie przez lekarza), 4:04, runda 3. 170 lbs: Mauricio Alonso pok. Josha Koschecka przez TKO (uderzenia), 4:42, runda 1.

Karta wstępna 170 lbs: Abraham Vaesau pok. Dominica Sumnera przez KO (uderzenia), runda 1. 131 lbs: Jeremy Murphy pok. Matthew Ramireza przez TKO (uderzenia), runda 3. 155 lbs: Nikko Jackson pok. Cesara Gonzaleza przez jednogłośną decyzję. 165 lbs: J.J. Okanovich pok. Zacha Andrewsa przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:26, runda 2. 170 lbs: James Terry pok. J.C. Llamasa przez jednogłośną techniczną decyzję, 0:37, runda 3. 145 lbs: Gaston Bolanos pok. Abnera Pereza przez TKO (uderzenia), runda 1. 185 lbs: Martin Sano pok. Diega Herzoga przez większościową decyzję. 135 lbs: Justin Tenedora pok. Roquego Reyesa przez poddanie (dźwignia na kark), runda 2.

ZOBACZ WIDEO: Po latach polubił się z Arturem Szpilką. "Atmosfera przy piwie była przyjazna"

Źródło artykułu: