FEN 16: Kotwica i Pawlak zwyciężają w karcie wstępnej

Za nami pierwsze starcia w gali Fight Exclusive Night 16. W karcie wstępnej swoje walki zwyciężyli między innymi Sebastian Kotwica i Paweł Pawlak.
Jakub Madej
Jakub Madej

Gala rozpoczęła się punktualnie o godzinie 18:30. W pierwszej walce na zasadach K-1 Vitaly Kazakou pokonał jednogłośną decyzją sędziów Piotra Bąkowskiego.

Karol Zyra wciąż dopisał trzecie zwycięstwo na swoje konto. Niepokonany zawodnik rozprawił się z Adrianem Kurkiem w rundzie drugiej. Zyra szybko rozpracował przeciwnika poddając go duszeniem zza pleców.

Niesamowity występ zaliczył Sebastian Kotwica, który po powrocie z obozu przygotowawczego z Stanach Zjednoczonych pokonał już w pierwszej rundzie Ioana Stoyanova. Zawodnik Szkoły Walki Drwala świetnie skontrował próbę sprowadzenia rywala i przez następne minuty ubijał rywala w parterze. Tam sędzia przerwał starcie widząc pasywność Bułgara.

Paweł Pawlak udanie powrócił po dwóch porażkach z rzędu. Zawodnik trenujący w Łodzi znalazł sposób na Ireneusza Szydłowskiego, konsekwentnie męcząc go w klinczu, parterze oraz stójce. Z minuty na minutę starszy zawodnik słabł, co Pawlak odwrócił na swoją korzyść.

Czy Sebastian Kotwica powinien trafić do czołówki rankingu kategorii piórkowej?