Kokpit Kibice

To koniec Roberta Burneiki w MMA? "Jestem zwyczajnie za duży"

Robert Burneika (MMA 2-1) poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością w mieszanych sztukach walki. "Hardkorowy Koksu" twierdzi, że jego warunki fizyczne nie pozwalają już na toczenie pojedynków w klatce.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Robert Burneika Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Robert Burneika

Burneika 27 maja na PGE Narodowym zmierzył się z Pawłem Mikołajuwem (MMA 3-2) i przegrał przez techniczny nokaut po 45 sekundach walki. Jak przyznał w rozmowie z MMAnews.pl, "Popek" złamał mu nos, ale kulturysta przed samym starciem ukrywał też kontuzję.

- W walce wykręciłem sobie kostkę i to jest do dzisiaj bardzo poważna kontuzja, dlatego nie wiem, czy choćby z tego powodu można mówić o mojej kolejnej walce. Dodatkowo, na Stadionie Narodowym walczyłem z już wcześniej rozerwanym mięśniem łydki. Właściciele KSW wiedzieli, bo byliśmy z tym nawet w klinice, ale walczyłem z urazem, żeby podtrzymać sprzedaż biletów. Jestem zwyczajnie za duży i ten sport, który uprawiam zawodowo, nie jest dostosowany do żadnego ze sportów walki - powiedział Robert Burneika

39-letni Litwin do tej pory stoczył trzy zawodowe pojedynki w MMA, pokonując Marcina Najmana i Dawida Ozdobę. Walka dla KSW była dla niego powrotem do klatki po czterech latach przerwy.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka: Nie wiem, co będzie dalej (WIDEO)

Czy chciałbyś zobaczyć jeszcze Roberta Burneikę w klatce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
mmanews.pl

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×