Znamy kolejnego rywala Fedora Jemieljanieki! To były mistrz UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joe Corrigan / Na zdjęciu: Fiodor Jemiejlanienko
Getty Images / Joe Corrigan / Na zdjęciu: Fiodor Jemiejlanienko
zdjęcie autora artykułu

Fedor Jemiejlanienko zmierzy się z Frankiem Mirem w ćwierćfinale turnieju wagi ciężkiej organizacji Bellator. Do pojedynku ma dojść w kwietniu 2018 roku, a informację tę przekazał dziennikarz Ariel Helwani.

Dla Fiodora Jemiejlanienki (MMA 36-5-1NC) będzie to druga walka dla amerykańskiej organizacji. W pierwszej, 24 czerwca tego roku, "Ostatni Car" przegrał przez nokaut z Mattem Mitrione w Nowym Jorku. Porażka z Amerykaninem przerwała serię pięciu zwycięskich starć Rosjanina.

Z kolei Frank Mir to nowy nabytek Bellatora. Były mistrz UFC w wadze ciężkiej ostatni raz zawalczył w oktagonie w marcu 2016 roku, kiedy przegrał przez nokaut z Markiem Huntem. Na koncie 38-latka z Las Vegas są zwycięstwa m.in. z Mirko Filipovicem, Royem Nelsonem czy Antonio Silvą. Po porażce z Huntem Mir został zawieszony przez Amerykańską Agencję Antydopingową na dwa lata, gdyż w jego organizmie wykryto niedozwolone środki. Nałożona na niego kara minie na początku kwietnia przyszłego roku.

Starcie Jemieljanienki z Mirem będzie jedną z czterech ćwierćfinałowych walk turnieju wagi ciężkiej, który ma wyłonić mistrza Bellatora w królewskiej kategorii. Pozostali uczestnicy to: Matt Mitrione, Chael Sonnen, Roy Nelson, Ryan Bader, Quinton Jackson i Muhammed Lawal.

ZOBACZ WIDEO: Trener Kowalkiewicz o fali hejtu, jaki wylał się na Jędrzejczyk

Źródło artykułu: