Pechowy powrót byłego zawodnika UFC. Polak przegrał w Niemczech

Łukasz Sajewski (13-4) nie będzie dobrze wspominał podróży do Duesseldorfu na galę GMC 17. "Wookie" poniósł czwartą porażkę z rzędu, z czego pierwszą poza UFC.

Maciej Szumowski
Łukasz Sajewski WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Łukasz Sajewski
Wojownik z Trójmiasta powrócił do oktagonu po dłuższej przerwie spowodowanej zwolnieniem z UFC. Wcześniej często uznawany był za najlepszego zawodnika dywizji do 70 kilogramów w Polsce. Na Nicka Heina, Gilberta Burnsa i Marca Diakiesego sposobu jednak nie znalazł, co skutkowało relegacją z listy fighterów potentata.

Z kolei konkurent 27-latka, doświadczony Nordin Asrih, do klatki wyszedł podbudowany świetną serią. Wygrał sześć wcześniejszych starć. Pokonywał między innymi znanych z gal KSW Cengiza Danę i Vasa Bakocevicia.

W walce wieczoru wydarzenia organizowanego przez German MMA Championship Łukasz Sajewski stoczył trzyrundową konfrontację. Miał swoje dobre momenty w stójce i parterze, jednak zdaniem sędziów nie wystarczyło to, aby przez piętnaście minut okazać się lepszym od reprezentanta gospodarzy.

Po pojedynku werdyktem oburzony był menadżer zawodnika, Paweł Kowalik z grupy MMA Cartel. Na Twitterze decyzję sędziów określił "wałem jak sam skur***yn".

Czy Łukasz Sajewski powinien zakończyć karierę?