KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nurmagomiedow: Mogą mnie zbanować i zabrać całą kasę. Broniłem rodziny i religii

- Mogą mnie zbanować na 10 lat i zabrać całą kasę, nie jestem winny, broniłem rodziny i religii - mówi Chabib Nurmagomiedow, który nie zamierza tłumaczyć się z bójki z narożnikiem Conora McGregora.
Dawid Borek
Dawid Borek
Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor w walce na gali UFC 229 Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow i Conor McGregor w walce na gali UFC 229

Przypomnijmy, że po hitowej walce Conora McGregora z Chabibem Nurmagomiedowem doszło do wielkiej awantury. Rosjanin wraz z osobami ze swojego sztabu wdał się w bójkę z narożnikiem Irlandczyka. Zamieszanie w okolicy klatki trwało kilkanaście minut. Sprawą zajęła się Komisja Sportowa Stanu Nevada.

Ta na posiedzeniu 24 października podtrzymała zawieszenie obu zawodników UFC na czas nieokreślony, a także zamroziła połowę pensji Nurmagomiedowa (750 tysięcy funtów) do czasu zakończenia dochodzenia.

W grudniu komisja chce przesłuchać obu zawodników. Obaj zostali poinformowani o obowiązku osobistego uczestnictwa w tymże przesłuchaniu, ale Nurmagomiedow już zapowiedział, że nie pojawi się w Komisji Sportowej Stanu Nevada. To może z kolei skutkować przedłużeniem zakazu oraz karą grzywny. "Orzeł" nic sobie jednak z tego nie robi.

- Nie będzie mnie na przesłuchaniu w Las Vegas. Nie jestem winny. Broniłem swojej rodziny i religii. Jeśli chcą mnie ukarać, mogą zabrać moje wszystkie zarobione pieniądze i zbanować mnie na 10 lat. Nie obchodzi mnie to - mówi Nurmagomiedow, cytowany przez "The Sun".

Komisja ma prawo nałożyć na obu zawodników dożywotni zakaz uczestnictwa w walkach w USA.

ZOBACZ WIDEO KSW 46: zobacz zapowiedź gali w Gliwicach!

Kto powinien dostać surowszą karę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
The Sun
Komentarze (2)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×