ACA 92: Piotr Strus poznał rywala. Duże wyzwanie przed Polakiem

Piotr Strus (13-4-, 1 NC) poznał rywala na galę ACA 92, która 16 lutego odbędzie się w Warszawie. Przeciwnikiem byłego zawodnika KSW będzie doświadczony Ibrahim Czuzhigajew (12-5).
Waldemar Ossowski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Strus

Strus będzie jedną z głównych gwiazd gali ACA w stolicy Polski. Zawodnik Berkut WCA Fight Team w 2018 roku stanął przed szansą zdobycia tytułu rosyjskiej organizacji w kategorii średniej (84 kg), ale 8 września na gali w Krasnodarze lepszy od niego okazał się broniący pasa Albert Durajew

30-latek z Warszawy w przeszłości walczył dla federacji KSW, w której pokonał m.in. Krzysztofa Kułaka czy Matta Horwicha. W 2017 roku, po ponad dwóch latach przerwy, Piotr Strus powrócił do MMA i związał się kontraktem z ACA, w którym radzi sobie z dużym powodzeniem (4 wygrane, 1 porażka).

Z kolei Ibragim Czuzhigajew walczy dla cenionej rosyjskiej organizacji niemal od początku zawodowej kariery w MMA. 27-latek z Groznego notuje obecnie serię trzech zwycięstw z rzędu w ACA, a aż połowę swoich walk kończył przez nokaut.

Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy Piotr Strus odniesie zwycięstwo na ACA 92?