ACA 92: Piotr Strus poznał rywala. Duże wyzwanie przed Polakiem

Piotr Strus (13-4-, 1 NC) poznał rywala na galę ACA 92, która 16 lutego odbędzie się w Warszawie. Przeciwnikiem byłego zawodnika KSW będzie doświadczony Ibrahim Czuzhigajew (12-5).

Waldemar Ossowski
Piotr Strus WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Strus
Strus będzie jedną z głównych gwiazd gali ACA w stolicy Polski. Zawodnik Berkut WCA Fight Team w 2018 roku stanął przed szansą zdobycia tytułu rosyjskiej organizacji w kategorii średniej (84 kg), ale 8 września na gali w Krasnodarze lepszy od niego okazał się broniący pasa Albert Durajew.

30-latek z Warszawy w przeszłości walczył dla federacji KSW, w której pokonał m.in. Krzysztofa Kułaka czy Matta Horwicha. W 2017 roku, po ponad dwóch latach przerwy, Piotr Strus powrócił do MMA i związał się kontraktem z ACA, w którym radzi sobie z dużym powodzeniem (4 wygrane, 1 porażka).

Z kolei Ibragim Czuzhigajew walczy dla cenionej rosyjskiej organizacji niemal od początku zawodowej kariery w MMA. 27-latek z Groznego notuje obecnie serię trzech zwycięstw z rzędu w ACA, a aż połowę swoich walk kończył przez nokaut.

Czy Piotr Strus odniesie zwycięstwo na ACA 92?