Apel Chabiba Nurmagomiedowa do szefa UFC. "Ci goście mają rodziny, oni potrzebują pieniędzy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow opuszcza galę w asyście policji
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow opuszcza galę w asyście policji
zdjęcie autora artykułu

Podczas sobotniej gali UFC on ESPN+ 1 Henry Cejudo obronił pas w wadze muszej. Po walce Chabib Nurmagomiedow pogratulował mistrzowi i skierował swoją wiadomość do Dany White'a.

Zaledwie 32 sekundy potrzebował Henry Cejudo (14-2) na znokautowanie T.J. Dillashawa (16-4) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 1. Były zapaśnik obronił tytuł mistrzowski w wadze muszej, który zdobył w 2018 roku sensacyjnie pokonując Demetriousa Johnsona.

Po wielkiej wygranej Cejudo pojawiły się plotki, według których kategoria musza w organizacji UFC miałaby zostać zlikwidowana. Wielu zawodników zabrało głos w tej sprawie. Apel do szefa UFC, Dany White'a, po ostatniej gali skierował mistrz wagi lekkiej Chabib Nurmagomiedow (27-0). Pogromca Conora McGregora w mocnych słowach wypowiedział się na temat pojawiających się informacji.

"Olimpijscy sportowcy to ludzie na innym poziomie. Gratulacje Henry Cejudo. Dana White, uratuj wagę muszą, nie gadaj bzdur. Ci goście mają rodziny, oni potrzebują pieniędzy" - zaapelował Nurmagomiedow na Twitterze.

Na ten moment nie wiadomo, co w przyszłości stanie się z kategorią muszą. Aktualnie w tej wadze w UFC jest zakontraktowanych 50 zawodników.

ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk: Ciężko jest być cały czas na topie. Presja ludzi jest ogromna

Źródło artykułu: