Conor McGregor z mniejszą karą od Nurmagomiedowa. Tylko 50 tysięcy grzywny

Conor McGregor (21-4) został zawieszony na 6 miesięcy przez Komisję Sportową w Nevadzie. Były mistrz UFC będzie musiał zapłacić również 50 tysięcy dolarów grzywny za awantury po gali UFC 229 w Las Vegas.

Waldemar Ossowski
Conor McGregor Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Conor McGregor
Kara Irlandczyka dobiegnie końca 6 kwietnia tego roku i będzie on mógł wówczas powrócić do walk. Jest ona o trzy miesiące mniejsza od tej, jaką nałożono na jego byłego rywala - Chabiba Nurmagomiedowa. Dodatkowo Dagestańczyk musi zapłacić aż pół miliona dolarów grzywny, gdyż to on wszczął zamieszki po ich pojedynku w Las Vegas.

6 października na UFC 229 Conor McGregor przegrał z Nurmagomiedowem przez duszenie w 4. rundzie. Dagestańczyk był świetnie przygotowany do starcia z "Notoriousem" i z każdą minutą zarysowywał on swoją przewagę, dominując rywala pod względem zapasów.

McGregor dla amerykańskiej organizacji walczy od 2013 roku. Zawodnik z Dublina w grudniu 2015 roku sięgnął po tytuł w wadze piórkowej, przerywając dominację Jose Aldo. Rok później zdobył on drugi pas UFC, nokautując Eddiego Alvareza. Z czasem Irlandczyk stracił jednak obydwa trofea, gdyż nie przystąpił do żadnej obrony tytułu.

Na starcie z Nurmagomiedowem "Notorious" powrócił po ponad dwuletniej przerwie. W sierpniu 2017 roku stoczył on jedynie bokserski pojedynek z Floydem Mayweatherem Jr, który przegrał przez nokaut w 10. rundzie. Obecnie głośno mówi się, że jego kolejnym rywalem w UFC będzie Donald Cerrone.

Czy Conor McGregor w 2019 roku stoczy kolejną walkę w UFC?