KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ACA 96: wojna o rywala Marcina Helda, mamy skan pisma!

Już 8 czerwca Marcin Held ma się zmierzyć z Diego Brandao na ACA 96 w Łodzi. Plany te chce pokrzyżować federacja Fight Nights Global, która utrzymuje, że Brazylijczyk jest jej zawodnikiem.

Artur Mazur
Artur Mazur
Diego Brandao Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Diego Brandao

To ma być hitowe starcie zbliżającej się gali ACA 96. Marcin Held to czołowy zawodnik wagi lekkiej w Polsce i Europie. Aktualnie notuje serię trzech zwycięstw z rzędu. Jedno z nich odniósł na gali UFC w Polsce, dwa po przenosinach do federacji ACB (aktualnie ACA).

Diego Brandao to postać doskonale znana widzom na całym świecie. Toczył boje między innymi na galach UFC, Rizin FF czy Fight Nights Global. I to właśnie ostatnia z wymienionych federacji chce zablokować pojedynek pomiędzy Polakiem i Brazylijczykiem. Do siedziby federacji ACA już wpłynęło pismo w tej sprawie. "Niniejszym pismem informujemy, że międzynarodowa organizacja Fight Nights i urodzony 27 maja 1987 roku Diego Brandao podpisali ekskluzywny kontrakt ważny od 06 lipca 2017 roku. Umowa jest ważna przez 25 miesięcy od dnia jej podpisania" - poinformowali przedstawiciele FNG.

Co prawda Brazylijczyk w tym czasie walczył poza Fight Nights Global, ale z naszych informacji wynika, że musiał prosić o zgodę na pojedynek przedstawicieli tej organizacji.

Przedstawiciele FNG na walkę Brazylijczyka w Polsce, jak na razie, nie wyrażają zgody. "Prosimy o podjęcie niezbędnych kroków w celu rozwiązania tego problemu, a mianowicie anulowania walki z udziałem Diego Brandao" - informują.
Treść pisma, do którego dotarła nasza redakcja Treść pisma, do którego dotarła nasza redakcja
Szykuje się zatem batalia o zawodnika. Takich w Polsce w ostatnim czasie nie brakowało. Spór o sytuację kontraktową Normana Parke'a w ostatnich miesiącach toczyły federacje FEN i KSW. Ostatecznie Irlandczyk wystąpił na dwóch galach KSW.

Sprawa Brandao jest rozwojowa. Z naszych informacji wynika jednak, że federacja ACA nie zamierza nanosić zmian w rozpisce najbliższej gali.

Na ACA 96 w Łodzi wystąpi absolutna czołówka polskiego MMA. Do klatki wejdą między innymi Piotr Strus, Daniel Omielańczuk, Karol Celiński, Paweł Pawlak, Łukasz Rajewski czy Marcin Bandel.

ZOBACZ WIDEO KSW 49. Martin Zawada pokonał legendę MMA! "Na co dzień jestem kierowcą autobusu"
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×