Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MMA. KSW 50. Zapowiedź gali. Mistrzowski jubileusz w Londynie

KSW 50, pomimo licznych zmian i zawirowań z nią związanych, zapowiada się na ciekawą imprezę. Jubileuszowa gala KSW była jednak trudna do zrealizowania.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
gala KSW Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: gala KSW

KSW pokochało Londyn

Największa organizacja MMA w Polsce w sobotę zorganizuje już swoją czwartą zagraniczną galę. Wcześniej Konfrontacja Sztuk Walki dwukrotnie odwiedzała Londyn i raz Dublin.

MMA. KSW 51. Borys Mańkowski wraca do gry. Vaso Bakocević rywalem Polaka

W rozmowie z magazynem "Fighters Only" współwłaściciel organizacji, Martin Lewandowski, przyznał, że to dopiero początek światowej ekspansji. W kuluarach mówi się, że w planach są Bałkany, Niemcy, a nawet Stany Zjednoczone.

- Nasza pięćdziesiąta gala od dawna była planowana jako zagraniczna impreza. To znak, który pokazuje, że zamierzamy być widoczni w całej Europie. Polska jest oczywiście krajem narodzin KSW i tam będziemy robić połowę corocznych gal. Czujemy jednak, że nadszedł czas, aby iść do przodu - poinformował Lewandowski.

Kłopoty z kartą walk. Tak trudno nie było od dawna

Przed galą KSW 50 nie zabrakło zawirowań dotyczących karty walk - mówiąc bardzo delikatnie. Pierwotna rozpiska wyglądała zupełnie inaczej. Swojego występu nawet ogłosić nie zdążyła Karolina Owczarz, bo na tak wczesnym etapie przygotowań doznała kontuzji.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #35 (highlights): brutalny i efektowny nokaut łokciem

Urazy dokuczyły zawodnikom, którzy mieli być głównymi gwiazdami wieczoru. Marian Ziółkowski miał walczyć o tymczasowy pas wagi lekkiej, Patrik Kincl miał odebrać tytuł kategorii półśredniej, a limit ciężki podbić miał Damian Grabowski.

Konfrontacja Sztuk Walki zdołała jednak wybrnąć z opresji. Z Normanem Parkiem zmierzy się Marcin Wrzosek, naprzeciw Roberta Soldicia stanie Michał Pietrzak, a z Philipem De Friesem w klatce spotka się Luis Henrique. Jeśli weźmie się pod uwagę okoliczności, to na nowe zestawienia narzekać nie można.

Pierwsza taka sytuacja w historii. Polacy w mniejszości

W ponad 15-letnich dziejach KSW nigdy nie zdarzyło się, żeby w karcie walk Polacy stanowili mniejszość. Kiedyś jednak sytuacja musiała się zmienić i "zaledwie" siedmiu z szesnastu zawodników w klatce będzie reprezentowało Biało-Czerwone barwy.

Ojczyzny Konfrontacji Sztuk Walki bronić będą Tomasz Narkun, Przemysław Mysiala, Marcin Wrzosek, Damian Janikowski, Antoni Chmielewski, Michał Pietrzak i Aleksandra Rola.

Do takich sytuacji należy się przyzwyczajać. Zagraniczni zawodnicy odgrywają w KSW coraz większe role i zostają gwiazdami organizacji. A światowa ekspansja dopiero się rozpoczyna.

Impreza wystartuje się o godz. 19:00 czasu polskiego (18:00 lokalnego). Transmitowana będzie w płatnym systemie pay per view. Darmowe relacje z gali przeprowadzi WP SportoweFakty.

MMA. KSW 50. Ceremonia ważenia. Długie spotkanie Du Plessisa i Santosa. Mysiala nie dojechał

Karta walk:

Pojedynek o pas w wadze ciężkiej
120,2 kg: Philip De Fries (119,4) vs Luis Henrique (115,9)

Pojedynek o pas w wadze półciężkiej
93 kg: Tomasz Narkun (92,9) vs Przemysław Mysiala (92,6)

80 kg: Roberto Soldić (79,9) vs Michał Pietrzak (79,2)

Pojedynek o tymczasowy pas w wadze lekkiej
70,3 kg: Norman Parke (69,7) vs Marcin Wrzosek (70,2)

83,9 kg: Damian Janikowski (84,3) vs Tony Giles (84,4)
90 kg: Antoni Chmielewski (90) vs Jason Radcliffe (87)
83,9 kg: Dricus Du Plessis (84) vs Joilton Santos Lutterbach (83,5)
52,2 kg: Aleksandra Rola (52,7) vs Catherine Costigan (49,9)

Czy obejrzysz KSW 50?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×