Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Babilon MMA 11. Nowy rywal dla Daniela Skibińskiego. Trudne wyzwanie przed Polakiem

- Lom-Ali Nalgijew walczy inaczej niż Marif Pirajew ale nie ulega wątpliwości, że będzie jego godnym zastępcą – mówi Daniel Skibiński, którego 13 grudnia na gali Babilon MMA 11 w Radomiu czeka pierwsza obrona pasa mistrzowskiego.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Daniel Skibiński Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Daniel Skibiński

- W mieszanych sztukach walki zmian przeciwników niemal na ostatnią chwilę jest dość sporo, dlatego można się przyzwyczaić. Po cichu liczyłem, że Marif Pirajew wyjdzie ze mną do walki, od wielu tygodni szykowałem się na pojedynek z tym Rosjaninem, chociaż wiedzieliśmy, że już zdarzały się sytuacje, gdy odwoływał przyjazd. Dlatego mogłem spodziewać się telefonu w sprawie nowego rywala od promotora Tomasza Babilońskiego - powiedział Daniel Skibiński.

Mistrz Babilon MMA nie sprawdzi jak mocna w klatce jest rosyjska "Pirania", ale czeka go być może jeszcze trudniejsze wyzwanie - walka ze świetnie czującym się w stójce Inguszem Lom-Ali Nalgjewem. 

Zobacz także: Cindy Dandois zaatakowana. Pobił ją były narzeczony

Stylistycznie to dwa różne światy, Pirajew to grappler dążący do parteru, zaś Nalgijew znacznie lepiej radzi sobie w stójce, ale pamiętajmy, że dobry jest także w parterze. Jego styl to połączenie boksu i zapasów, czyli pankration, dyscyplina w starożytnych igrzyskach olimpijskich.

Legitymujący się rekordem 18-7 Lom-Ali Nalgijew ma serię 4 zwycięstw. W lipcu ten zawodnik, który występował dla czołowych rosyjskich organizacji takich jak M1-Global i ACB, przyjechał do Polski w roli zastępcy Olega Kosinova na galę RWC w Gdyni. Zmiana przeciwnika okazała się fatalne w skutkach dla wracającego do MMA po długiej przerwie Igora Michaliszyna, który przegrał z Nalgijewem w 1. rundzie.

Zobacz także: Magomed Magomedow rywalem Mateusza Rębeckiego

Gala w Radomiu odbędzie się 13 grudnia, ale to zupełnie nie przeszkadza zawodnikowi Ankosu Poznań. - Niektórzy mogą widzieć w tym problem, ale ja przesądny nie jestem, choć ostatnio polubiłem jedną cyfrę - 28. Mój syn Jan przyszedł na świat 28 maja, a więc 3 dni przed poprzednią walką. Zresztą wtedy mój rywal zmienił się jeszcze bliżej gali, a Rosjanina Zalimkhana Yusupova zastąpił Brazylijczyk Adriano Rodrigues - przyznał Skibiński, którego na Mazowszu czeka jubileuszowy dwudziesty występ w MMA.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #38 (highlights): piekielny nokaut wysokim kopnięciemOglądaj Polsat Boxing Night w WP Pilot

Czy Daniel Skibiński pokona Loma-Ali Nalgijewa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×