Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MMA. Wiadomo, ile zarobiła federacja KSW na organizacji gal w 2017 i 2018 roku

W 2018 roku największa firma organizująca gale MMA w Polsce zanotowała przychód w wysokości 26,1 mln zł oraz 2,54 mln zł zysku netto. Okazuje się, że rok wcześniej KSW zarobiło jeszcze więcej.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Michael Dubois (na dole) Materiały prasowe / MMA KSW / Na zdjęciu: Michael Dubois (na dole)

Na razie nie wiadomo, jakie zyski KSW osiągnęło w mijającym roku. Portal "Wirtualne Media" dotarł jednak do dokładnych informacji z lat 2017-2018. Okazuje się, że przed rokiem przychody krajowe organizacji MMA wzrosły z 22,78 do 23,31 mln zł, z kolei zagraniczne zmalały z 5,02 do 2,79 mln.

W 2017 r. firma zanotowała zysk netto w wysokości 4,02 mln, a rok później 2,54 mln. Nie uwzględniono, na czym federacja zyskuje najwięcej. Wiadomo jedynie, że KSW zarabia na sprzedaży biletów na gale, transmisjach pay-per-view oraz współpracy ze sponsorami.

Przypomnijmy, że w 2017 r. KSW zorganizowało cztery gale (KSW 38-41) - dwie w Warszawie, w tym jedną na Stadionie Narodowym, na którą sprzedano blisko 60 tys. biletów, a także w Dublinie i Katowicach. Rok później odbyło się już pięć gal (KSW 42-46) - Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście, Londynie i Gliwicach.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Szymon Kołecki rozwiał wątpliwości po KSW 52. "Nie przypominam sobie, aby tam był jakikolwiek palec"


Zarówno w 2017, jak i 2018 r. koszty działalności wyniosły prawie 23,5 mln. Większość z tej kwoty stanowią tzw. "usługi obce". Na drugim miejscu są wynagrodzenia, które wynoszą ok. miliona.

Głównymi właścicielami KSW są prezes Martin Lewandowski i wiceprezes Maciej Kawulski, którzy mają po 41,7 proc. udziałów. Pozostała część udziałów należy do KSW sp. z o.o.

Czytaj też:
MMA. Mamed Chalidow zdradził wysokość pierwszej wypłaty w KSW
MMA. KSW. Mamed Chalidow musi się przełamać. Poznaj jego potencjalnych rywali

Oglądasz gale KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×