Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Babilon MMA 12. Przepiórka kontra Zembala 7 lutego na gali w Łomży

- Moja kariera profesjonalna jest trochę dziwna i czas to zmienić. Łatwo nie będzie, bo Przepiórka wejdzie do klatki dwukrotnie lepszy niż w niezłym pojedynku z Rajewskim - mówi trenujący Marcin Zembala przed starciem z Piotrem Przepiórką.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Gala Babilon MMA Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Gala Babilon MMA

Były Mistrz Polski w zapasach Piotr Przepiórka na galach organizacji Tomasza Babilońskiego przegrywał z Adamem Biegańskim i Łukaszem Rajewskim, ale dał się poznać z niezłej strony. Ciekawym wyzwaniem dla radomianina będzie potyczka z trenującym w Newry Marcinem Zembalą, który wygrał 3 z 6 walk. Piotr Przepiórka w poprzednim roku częściej przegrywał niż zwyciężał.

Mimo porażki jestem zadowolony z występu przeciwko Rajewskiemu. Od wielu osób słyszałem, że to była najlepsza walka na radomskiej gali. Poprzeczkę miałem postawioną wysoko i faktycznie było ciężko - powiedział Piotr Przepiórka.

Pochodzący z Opola Marcin Zembala z uznaniem wypowiada się o rywalu. - Każdy przeciwnik jest niebezpieczny. Znam to z własnego doświadczenia, wygrywałem będąc underdogiem, a przegrywałem walki, w których obowiązkiem była wygrana. Dlatego podchodzę do Piotra z szacunkiem. Łukasz Rajewski to bardzo dobry zawodnik, więc fakt, że Przepiórka się z nim zmierzył korzystnie o nim świadczy. Jestem świadomy, że nie tylko ja codziennie ciężko trenuję, więc jestem pewien, że Piotr poprawił swoje luki i 7 lutego wejdzie do klatki dwukrotnie lepszy niż w niezłej walce z Rajewskim.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Krzysztof Jarmuż spełnia marzenie z dzieciństwa. "Wyścig wraca do korzeni"

Zobacz także: Prawo dżungli na Dona Kinga nie działa. Cieślak nie traci nadziei

Przepiórka zapowiada, że nic nie zmieni w swoich przygotowaniach. - Nadal trenuję przekrojowo, jedynie końcówka będzie inna, gdyż limit kategorii jest 5 kilo wyżej - dodał zawodnik, który wcześniej rywalizował w wadze lekkiej, a teraz wystąpi w półśredniej.

Marcin Zembala ćwiczy w Irlandii Północnej, a jego głównym trenerem od początku kariery jest Sebastiao Torres, specjalizujący się w brazylijskim ju-jitsu i judo. Z kolei Sean Smyth, Tony Hughes i Decky McAleenan odpowiadają za stójkę.

Zobacz także: Adam Kownacki zdradził wypłatę za pierwszą walkę

- Moja kariera profesjonalna jest trochę dziwna. Walczę zawodowo od 3 lat, a mam tylko 6 walk. W grudniu doszło do tego, że rywal wycofał się na 2 godziny przed walką. A co do wyników, nakładałem na siebie zbyt dużą presję, co działało w drugą stronę. Paradoksalnie, moja jedyna wygrana odniesiona nie przed czasem, z Robertem Hołotą, jest moją ulubioną walką wśród profesjonalistów. Czułem się tak jak za czasów amatorskich, to była wielka radość z walki. Od 3 lat czekam na swoją szansę pokazania się w większej organizacji po nieudanym debiucie w Cage Warriors, a możliwość bicia się dla tak dużej federacji jak Babilon MMA naprawdę mnie jara - podkreślił Marcin Zembala, który ma za sobą start w Las Vegas na mistrzostwach świata IMMAF.

Walką wieczoru na gali Babilon MMA 12 będzie potyczka Pawła Pawlaka (15-4) z
Adrianem Błeszyńskim (9-3) o pas mistrzowski federacji Tomasza Babilońskiego w wadze średniej. 

Kto wygra na Babilon MMA 12?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×