Kokpit Kibice

Babilon MMA 13. "Mój cel to pas federacji". Łukasz Sudolski o walce z Abdurizajewem

- Chcę zostać pierwszym mistrzem organizacji Babilon MMA w wadze półciężkiej - takie zadanie stawia przed sobą Łukasz Sudolski. Walka 17 kwietnia w DPD Arena Legionowo na gali Babilon MMA 13: Revenge ma go przybliżyć do wyznaczonego celu.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Łukasz Sudolski Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Łukasz Sudolski

Podczas gali Babilon MMA 13 szczecinian spotka się z niepokonanym Rosjaninem Eminem Abdurizajewem (5-0, 4 KO). To będzie już piąty występ Łukasza Sudolskiego dla federacji Tomasza Babilońskiego, ale pierwszy w zawodowej karierze z zagranicznym rywalem.

- Widziałem niektóre z walk Emina. Jest niższy ode mnie, bił się w kategorii średniej, lecz w Legionowie musi być gotowy na ciężką przeprawę w półciężkiej. Ja na pewno będę odpowiednio przygotowany, poza tym mam konkretny cel na najbliższe miesiące - mistrzowski pas Babilon MMA w limicie do 93 kg. Mam nadzieję, że jako czwarty zapiszę się na liście czempionów prężenie rozwijającej się federacji - przekonuje Sudolski.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #43. Zobacz trailer gali KSW 53: Fight Code


Obaj zawodnicy mogą poszczycić się zerowym wynikiem po stronie porażek. - Wiem, że w pewnym momencie może przyjść przegrana walka, to jest wkalkulowane w sport. Nie mam presji utraty "zera" w rekordzie. Jeżeli przeciwnik będzie lepszy i zdominuje mnie, uznam jego wyższość, nie zamierzam jednak łatwo oddać pozycji przeciwnikowi - mówi polski zawodnik, który mierzy 193 cm i na co dzień waży ponad 100 kg.

- Zobaczymy, czy bój z Eminem okaże się największym wyzwaniem w karierze w klatce. MMA jest dla mnie pasją i hobby, ale dzięki wsparciu trenerów powoli staje się pracą na cały etat. Trenuję raz lub dwa razy dziennie przez sześć dni w tygodniu. Chcę walczyć z najlepszymi - dodaje Sudolski.

Na co dzień sztab trenerski Sudolskiego (Berserskers Team) tworzą Piotr Bagiński (główny szkoleniowiec), Tomasz Nowakowski (zapasy), Radosław Król (boks), Łukasz Książko, Maciej Jewtuszko (muay thai), Marcin Olszewski (przygotowanie motoryczne, siłowe) i Michał Materla (MMA). 

Czytaj także:
Charles Martin znokautował Geralda Washingtona w eliminatorze IBF
Porażka "Lorda". Polak poddany w pierwszej rundzie

Czy Łukasz Sudolski zostanie mistrzem Babilon MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×