MMA. "Tylko Jeden". Tomasz Romanowski - Marcin Krakowiak. Fenomenalna, krwawa walka w stójce! "Tommy" finalistą programu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tylko Jeden / Tomasz Romanowski
Materiały prasowe / Tylko Jeden / Tomasz Romanowski
zdjęcie autora artykułu

Ten pojedynek kibice zapamiętają na długo. Tomasz Romanowski pokonał decyzją sędziów Marcina Krakowiaka i tym samym awansował do wielkiego finału "Tylko Jeden". Stawką wygranej w programie jest kontrakt z KSW o wartości 200 tysięcy złotych.

Ten pojedynek widzowie zapamiętają na długo. Po dwóch rundach sędziowie zadecydowali o dogrywce, w której lepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Romanowski (11-7). "Tommy" po pokonaniu Marcina Krakowiaka (8-2) awansował do finału, gdzie zawalczy o kontrakt z organizacją KSW o wartości 200 tysięcy złotych. Przeciwnikiem Romanowskiego będzie zwycięzca drugiego półfinału, w którym rękawice skrzyżują Adrian Bartosiński i Piotr Walawski.

Pojedynek agresywnie rozpoczął Krakowiak, który atakował schowanego za szczelną gardą Romanowskiego. "Krakus" często atakował niskimi kopnięciami, natomiast "Tommy" starał się skracać dystans seriami ciosów. Z kolejnymi sekundami Tomasz Romanowski rozkręcał się jednak coraz bardziej i bardzo dobrze pracował w stójce. Nad okiem Marcina Krakowiaka pojawiło się rozcięcie, a jego twarz zaczęła zalewać się krwią. "Tommy" robił wszystko, aby zdominować przeciwnika.

W drugą rundę lepiej wszedł "Krakus", który za każdym razem trafiał rywala kopnięciami i uderzeniami. Po minucie starcia Krakowiak zaatakował Romanowskiego bardzo mocnym kolanem, jednak wszystko wyglądało na to, że nie zrobiło to na nim wrażenia. "Krakus" bardzo dobrze pracował z kontry, co było odpowiedzią na ofensywę Tomasza Romanowskiego.

ZOBACZ WIDEO: Nasz dziennikarz na pierwszym froncie walki z koronawirusem. "To staje się rutyną"

Po dwóch odsłonach sędziowie zadecydowali o dogrywce.

Obaj zawodnicy byli wyraźnie zmęczeni, jednak zarówno jeden, jak i drugi, chciał wywalczyć miejsce w finale za wszelką cenę. Romanowski był jednak znacznie aktywniejszy. Przez cały czas spychał rywala pod siatkę i tam punktował. Krakowiak tracił pomysł na dalszą walkę. Pod sam koniec "Krakus" miał szansę rozbicia przeciwnika ciosami, jednak do końca rundy zostało zbyt mało czasu, aby mógł on zakończyć walkę przed czasem.

Po dwunastu minutach walki sędziowie wskazali wygraną Tomasza Romanowskiego. Pojedynki, które odbyły się w programie:

Odcinek 1 - Marcin Krakowiak pokonał Pawła Kiełka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w rundzie pierwszej Odcinek 2 - Tomasz Romanowski pokonał Mariusza Radziszewskiego decyzją sędziów Odcinek 3 - Adrian Bartosiński pokonał Kamila Dołgowskiego przez przerwanie lekarza po pierwszej rundzie Odcinek 4 - Piotr Walawski pokonał Pawła Kiełka decyzją sędziów Odcinek 5 - Michał Sobiech pokonał Karola Weslinga decyzją sędziów Odcinek 6 - Adrian Bartosiński pokonał Piotra Walawskiego przez nokaut w dogrywce Odcinek 6 - Tomasz Romanowski pokonał Marcina Krakowiaka decyzją sędziów po dogrywce

Zobacz również: "Tylko Jeden". Jan Błachowicz w piątkowym odcinku programu "Tylko Jeden". Maciej Kawulski o najbliższym odcinku: Całemu światu objawią się nowe, przyszłe gwiazdy KSW

Źródło artykułu: