MMA. UFC. Krzysztof Jotko o kulisach przygotowań. "Raz policja próbowała nas wygonić"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeff Bottari / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko
Getty Images / Jeff Bottari / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko
zdjęcie autora artykułu

Krzysztof Jotko przygotowuje się do powrotu do UFC. Polak zdradził ostatnio kulisy treningów w dobie pandemii. Podczas jednych zajęć interweniowała policja.

W tym artykule dowiesz się o:

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 maja) odbędzie się pierwsza gala UFC po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rywalizacja toczyć się będzie w Jacksonville na Florydzie.

Tydzień później, przy okazji gali UFC Fight Night 172, do rywalizacji przystąpi Krzysztof Jotko (21-4, 6 KO) którego rywalem będzie Eryk Anders (13-4, 8 KO).

Jotko do walki przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych. W dobie pandemii treningi wyglądały inaczej niż zazwyczaj.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Trenujemy grupowo. Nie możemy przyjechać wszyscy na salę, bo po pierwsze jest za dużo samochodów na parkingu i to dla policji nie jest dobra sytuacja. Raz nawet byli i próbowali nas wygonić - powiedział Krzysztof Jotko w rozmowie ze sport.pl.

- Treningi robione są z podziałem na grupy po 6-8 osób. Dla mnie to nawet lepiej, bo fajnie, jeżeli jest osiem osób, 2-3 trenerów. Możesz się nauczyć dużo więcej - zakończył.

Podczas gali zachowane zostaną środki ostrożności. Zawodnicy zostaną skoszarowani w hotelu, a w trakcie walk towarzyszyć będą mogli im jedynie trenerzy w narożniku. Wszyscy przejdą także testy na koronawirusa.

Czytaj także:Cały świat patrzy na Jacksonville. Wyjątkowe środki bezpieczeństwa nie zadziałałyUFC 249. Wyjątkowe ważenie przed galą. Zawodnicy gotowi na wielkie wydarzenie

Źródło artykułu: