KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MMA. KSW się zbroi, Mateusz Legierski podpisał kontrakt z polską organizacją!

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w polskim MMA podpisał kontrakt z KSW. Z największą polską organizacją mieszanych sztuk walki związał się Mateusz "Dynamit" Legierski. 23-latek jest aktualnym mistrzem czesko-słowackiej federacji Oktagon.

Artur Mazur
Artur Mazur
Mateusz Legierski po zdobyciu pasa organizacji Oktagon YouTube / Na zdjęciu: Mateusz Legierski po zdobyciu pasa organizacji Oktagon
Legierski przebojem wdarł się do czołówki dywizji lekkiej (do 70,3 kg) polskiego MMA. Zrobił to, walcząc głównie pod szyldem organizacji Oktagon MMA. Zawodową karierę rozpoczął w 2018 roku. Po dwóch zwycięstwach na polskim podwórku, postanowił kontynuować karierę u naszych południowych sąsiadów.

W 2019 roku stoczył 3 pojedynki w klatce Oktagonu. Wszystkie rozstrzygnął przez nokaut. Zwycięska seria otworzyła mu drogę do walki o pas. W mistrzowskim starciu pokonał w lutym tego roku doświadczonego Miroslava Strbaka. Do tej pory Polak nie zaznał goryczy porażki w klatce.

Nie powinien dziwić fakt, że "Dynamit" stał się łakomym kąskiem również na naszym rynku. Nie tak dawno próbowała go zakontraktować organizacja Fight Exclusive Night, która chciała go zestawić ze swoim mistrzem Mateuszem Rębeckim. Legierski uznał, że nie zdąży się jednak przygotować na czerwcową galę i temat upadł. Co nie udało się FEN-owi, udało się KSW. Trzeba jednak podkreślić, że Legierski będzie łączył występy w KSW i Oktagonie.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online). Akop Szostak negocjuje z federacjami. "Propozycji jest dużo. Kwoty są fajne"

- KSW to liga mistrzów MMA, zatem nie mogło w niej zabraknąć również Mateusza. Dzięki otwartości organizacji Oktagon i KSW Mateusz będzie mógł trochę namieszać także na polskim podwórku. Mam nadzieję, że na tym transferze zyskają wszyscy: Mateusz, Oktagon MMA, KSW, media, sponsorzy, a co najważniejsze - fani MMA - cieszy się Marcin Ossoliński, który prowadził negocjacje w imieniu zawodnika.

Radości nie kryje również sam Legierski. - Kontrakt z KSW to dla mnie przede wszystkim szansa na rozwój kariery. Cieszę się bardzo, że będę mógł dać się poznać polskiej publiczności. W dzisiejszych czasach najważniejsze są rodzina i dom. Organizacja Oktagon pozostanie moją rodziną, a KSW będzie moim domem - wyjaśnia.

Legierski to drugi po Andrzeju Grzebyku mistrz innej organizacji, który w ostatnich dniach podpisał kontrakt z KSW.

ZOBACZ TAKŻE:
Ocieplenie relacji na linii KSW - FEN
Hitowe starcie w planach na lipcową galę KSW

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Czy Mateusz Legierski zostanie mistrzem KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×