Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Babilon MMA 14. Starcie Przepiórka - Kamieniarz dodane do karty walk

Piotr Przepiórka (4-4) jest znakomitym zapaśnikiem, a Jakub Kamieniarz (8-6) też świetnie czuje się na macie i wygrywa głównie za pomocą duszeń i dźwigni. Do walki tych fighterów dojdzie 26 czerwca na gali Babilon MMA 14 w studiu telewizyjnym.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Cezary Kęsik oraz Jakub Kamieniarz Newspix / PRZEMEK GABKA / 400mm.pl / Na zdjęciu: Cezary Kęsik oraz Jakub Kamieniarz

- Walka skończy się prędzej czy później w parterze i chociaż moją ulubioną płaszczyzną rywalizacji jest stójka, to brazylijskie ju-jitsu również musiałem polubić. Praktycznie każdy rywal chce mnie sprowadzić do parteru. W zapasach będzie miał przewagę Piotrek Przepiórka, jednak na nogach i w ju-jitsu myślę, że technicznie jestem znacznie lepszy - mówi Jakub Kamieniarz, który walczył dla KSW, a teraz zadebiutuje na gali Tomasza Babilońskiego.

Radomianin Piotr Przepiórka jest aktualnym wicemistrzem Polski w zapasach, wcześniej był mistrzem kraju w tym sporcie. Natomiast pochodzący z Olszewa w powiecie kościańskim Kamieniarz zdobył srebro podczas MP w muay thai w 2018 roku.

- Zgadzam się, że sposób w jaki kończymy swoje walki wskazywałby na rozstrzygnięcie w parterze, jednak trzeba być przygotowanym na każdą możliwość. Wierzę, że uda mi się w końcu wygrać dwie walki z rzędu. Na Babilon MMA 12 w Łomży pokonałem po 15 minutach Marcina Zembalę i chciałbym wreszcie zapisać serię zwycięstw - powiedział Piotr Przepiórka, który od ponad 20 lat trenuje zapasy. Jego żona Beata też jest zapaśniczką.

Jakub Kamieniarz wygrał 4 z 5 ostatnich pojedynków. Przegrał tylko z niepokonanym Cezarym Kęsikiem. - To jedyna walka Kuby, którą dotychczas oglądałem. Szybko ruszył do przodu i został zastopowany w 1. rundzie. Taki jest sport, raz się wygrywa, raz przegrywa. Porażki są wpisane w życie zawodnika. Nie zmieniają jednak mojego podejścia do sportu i do każdej następnej walki wychodzę pewny swoich umiejętności. Tak też będzie 26 czerwca - zapowiada Piotr Przepiórka.

Jakub Kamieniarz mieszka w Kościanie, a cały czas trenuje w Kohorcie Poznań u Grzegorza Waligóry. - Jest ojcem moich sukcesów. Trenuję także brazylijskie ju-jitsu z Robertem Zyfertem oraz od niedawna u Konrada Śmieszka z Gold Team Grodzisk Wlkp. W przygotowaniach metodycznych pomagają Michał Krawczyk i Paweł Kochański z Move and Fight. Z Michałem dodatkowo szlifuję mój boks. Resztę przygotowań mam w Alliance Kościan, który prowadzą moi dobrzy znajomi z młodych lat Dawid Słoma i Adam Ruszkiewicz - przyznaje zawodnik, który pracuje jako trener personalny w Poznaniu, Kościanie, Śmiglu i Lesznie.

Gala Babilon MMA 14, 26 czerwca, będzie kolejną studyjną imprezą organizacji kierowanej przez Tomasza Babilońskiego. Transmisja telewizyjna na kanałach grupy Polsat.

Zobacz także:
MMA. FEN 28. Piotr Szeliga komentuje wygraną z Krystianem Pudzianowskim. "Myśleli, że rzucili mnie wilkowi na pożarcie"
Mariusz Pudzianowski pokazał fotkę sprzed lat. Ależ to była forma!

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): najlepsze akcje z gali FEN 28

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×