MMA. KSW 53. Michał Pietrzak zmierzy się z Kamilem Szymuszowskim

Jeden z najlepszych polskich zapaśników walczących w MMA, Michał Pietrzak (8-3, 2 KO, 2 Sub) spotka się 11 lipca na KSW 53 z wszechstronnym Kamilem Szymuszowskim (17-6, 3 KO, 4 Sub).

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Michał Pietrzak Materiały prasowe / fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Michał Pietrzak
Starcie odbędzie się w umownym limicie do 80 kilogramów i jest ostatnim dodanym do karty lipcowej gali.

Kamil Szymuszowski ma na koncie już 6 pojedynków w klatce lidera europejskiej sceny MMA. 30-latek rozpoczął karierę w KSW od serii czterech wygranych z Maciejem Jewtuszką, Davidem Zawadą, Mindaugasem Verzbickasem oraz Gracjanem Szadzińskim.

W kolejnych dwóch starciach zgierzanin musiał uznać wyższość Grzegorza Szulakowskiego oraz Artura Sowińskiego. W zeszłym roku Szymuszowski stoczył jeden pojedynek poza klatką KSW i pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Marcina Pawłowskiego. "Szymek" miał zawalczyć na marcowym KSW 53 z Albertem Odzimkowskim, ale do walki nie doszło z powodu pandemii.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). EFM 3. Powrót w dobrym stylu. Zobacz efektowne poddanie w wykonaniu Michała Materli

Michał Pietrzak rozpoczął swoją przygodę z KSW od bardzo trudnego testu. Reprezentant Czerwonego Smoka wskoczył jako zastępstwo na gali KSW 50 i skrzyżował rękawice z rządzącym w kategorii półśredniej Roberto Soldiciem. Poznaniak przegrał pojedynek, ale był pierwszym zawodnikiem od czterech lat, który zmusił "Robocopa" do przewalczenia pełnych trzech rund.

Pietrzak jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników sportów chwytanych na krajowej scenie MMA. Kolega treningowy Mateusza Gamrota i Borysa Mańkowskiego jest mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym oraz multimedalistą zawodów w stylu klasycznym. Jeszcze przed wejściem do klatki KSW popularny "Zgniatacz" na galach organizacji Babilon MMA pokonał kolejno Adama Biegańskiego, Mariusa Bagdonasa oraz Adriana Błeszyńskiego. Fenomenalne zapasy oraz olbrzymia siła to znaki rozpoznawcze poznaniaka oraz broń, która utorowała mu drogę do 8 zwycięstw w zawodowej karierze.

Czytaj także:
MMA. EFM 3. Michał Materla - Khalid Ott. Błyskawiczna wygrana Polaka
Niespodzianka! Gorgoń pokonał Szymańskiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×