MMA. Nieoficjalnie: 5 września walka Bartosz Fabiński kontra Andre Muniz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL STAWOWIAK  / Na zdjęciu: walka Bartosz Fabiński - Garreth McLellan
Newspix / MICHAL STAWOWIAK / Na zdjęciu: walka Bartosz Fabiński - Garreth McLellan
zdjęcie autora artykułu

Andre Muniz ma być kolejnym przeciwnikiem Bartosza Fabińskiego w UFC. Pojedynek zaplanowano na 5 września, ale lokalizacja gali w tym terminie nie jest jeszcze znana.

W tym artykule dowiesz się o:

Fabiński w 2020 roku stoczył jedną walkę. "Rzeźnik" z Warszawy miał w marcu wystąpić na UFC w Londynie, ale pandemia koronawirusa zmusiła amerykańską organizację do odwołania tego wydarzenia.

W zamian Polak wziął pojedynek (w ramach kontraktu z UFC) na gali Cage Warriors 113 i wygrał z innym zawodnikiem światowego giganta, Darrenem Stewartem.

Portal "Combate.com" poinformował, że Bartosz Fabiński 5 września zmierzy się z Andre Munizem. Starcie ma odbyć się w kategorii średniej, do której Polak wraca po kilku latach rywalizacji w wadze połśredniej. Dla UFC "Rzeźnik" walczy od 2015 roku.

Muniz to solidny rzemieślnik w dywizji do 84 kilogramów. Jego debiut w UFC miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. 30-latek w MMA odniósł 19 wygranych i 4 porażki. Jego najsilniejsza strona to brazylijskie jiu jitsu. "Seripano" przez poddanie zwyciężył ponad 60 proc. swoich pojedynków.

Zobacz także: -> Artur Szpilka szlifuje formę w górach. "Całą rodzinką zaliczyliśmy Śnieżkę" -> Face-to-face na miarę pandemii koronawirusa. Pięściarze spojrzeli sobie w oczy przez... szybę

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Źródło artykułu: