MMA. FEN 29. Adam Kowalski - Marcin Łazarz. Przypadkowy faul kończy walkę. Pas bez właściciela

Walka wieczoru FEN 29 w Ostródzie została nierozstrzygnięta. Pojedynek rewanżowy Adama Kowalskiego (12-5-1) z Marcinem Łazarzem (12-7) zakończył się w 3. rundzie po przypadkowym faulu. Pas mistrzowski w wadze półciężkiej nadal bez właściciela.

Waldemar Ossowski
Gala FEN Materiały prasowe / Gala FEN
1. runda. Adam Kowalski zajął środek klatki, by wywierać presję na Łazarzu. Zawodnik z Olsztyna trafiał, aż w końcu po prawym sierpowym rywal osunął się o siatkę klatki. Olsztynianin ruszył, kolejne ciosy spadały na głowę byłego mistrza BAMMA, ale ten ciągle stał na nogach. Imponującą wytrzymałością wykazał się zawodnik z Białogardu, który dotrwał do końca pierwszych pięciu minut walki wieczoru.

Niesiony dopingiem kibiców w Ostródzie Kowalski wiedział, że rywal jest mocno naruszony. W 2. rundzie nadal wywierał presję, choć Marcin Łazarz nie był tylko ruchomym celem i starał się odpowiadać. Sekundy mijały, a coraz więcej uderzeń zaczęło dochodzić do głowy Kowalskiego. Łazarz wrócił do pojedynku, a rywal oddychał coraz ciężej. "Rudex" stopował olsztynianina ciosami prostymi.

Do 3. rundy obaj zawodnicy wychodzili już mocno zmęczeni. Pierwszy trafił Kowalski. Nadal żaden z zawodników nie decydował się na próbę obalenia przeciwnika i pojedynek toczył się na bokserskich zasadach. Reprezentant Arrachinu Olsztyn trafiał częściej, ale ciosy nie miały już takiej wagi jak w pierwszych minutach walki.

Nagle główne starcie Fight Exclusive Night 29 zostało przerwane po przypadkowym faulu ze strony Łazarza. Zawodnik z Białogardu zadając cios włożył palec w oko rywala. Sędzia Piotr Michalak po konsultacji z lekarzem uznał, że pojedynek należy przerwać i uznać za nierozstrzygnięty.

Po decyzji sędziego w klatce rozgorzała awantura. Obaj zawodnicy nie mogli pogodzić się z takim zakończeniem pojedynku. Prezes FEN, Paweł Jóźwiak, zapowiedział, że doprowadzi do trzeciej walki Kowalskiego z Łazarzem. W pierwszej konfrontacji tych zawodników, w listopadzie 2017 roku w Białogardzie, były mistrz organizacji BAMMA wygrał przez poddanie.