MMA. Josh Barnett i Tito Ortiz zgłaszają się do walki z Fiodorem Jemieljanienką

Szef Bellatora, Scott Coker, szykuje się do organizacji pożegnalnej walki Fiodora Jemieljanienki w MMA. Chętnych do starcia z Rosjaninem nie brakuje. Chęć zmierzenia się z nim deklarują m.in. Josh Barnett i Tito Ortiz.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Josh Barnett i Marcin Różalski Materiały prasowe / Genesis / Na zdjęciu: Josh Barnett i Marcin Różalski
- Naprawdę chcę, aby Fiodor zakończył swoją karierę przed 30 000 ludzi w Moskwie - powiedział Scott Coker w rozmowie z MMA Junkie.

Jak na razie plany szefa Bellatora trzeba odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość, dopóki w Rosji nie zakończy się pandemia koronawirusa. Na Twitterze chęć zmierzenia się z "Ostatnim Carem" wyraziły jednak już dwie inne ikony MMA - Josh Barnett i Tito Ortiz.

Barnett to były mistrz UFC w wadze ciężkiej. Amerykanin miał zmierzyć się z Jemieljanienką w 2009 roku na gali Affliction, ale przed walką oblał testy antydopingowe. 23 października doświadczony "Warmaster" gościł w Polsce. W walce wieczoru gali walk na gołe pięści Genesis 43-latek pokonał Marcina Różalskiego.

ZOBACZ WIDEO: Zmiana pokoleniowa w polskim sporcie? "Świątek, Zmarzlik i Błachowicz przerośli swoich mistrzów"

Z kolei Tito Ortiz to były mistrz UFC w kategorii półciężkiej, aktualnie związany z Bellatorem. Weteran MMA stoczył w zawodowej karierze 34 pojedynki, z których 20 zwyciężył. Jego wyższość musieli uznać m.in. Vitor Belfort czy Ryan Bader.

Fiodor Jemieljanienko ostatnią walkę stoczył 29 grudnia 2019 roku i na gali Bellator 237 pokonał przez nokaut Quintona Jacksona. Rosjanin to żywa legenda MMA, która największe triumfy święciła w nieistniejącej już organizacji Pride FC.

Czytaj także:
MMA. Internauci wybrali. Wojna z udziałem Joanny Jędrzejczyk z prestiżowym wyróżnieniem
Fury vs. Joshua: to będzie walka 2021 roku! "Urwę mu łeb"

Kto powinien zostać rywalem Fiodora Jemieljanienki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×