KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Daniel Omielańczuk prosi o pomoc. Trwa zbiórka na leczenie chorej córeczki

Daniel Omielańczuk i jego żona Beata proszą o pomoc. Córka czołowego polskiego wojownika MMA cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Trwa zbiórka pieniędzy na to, by mogła chodzić.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Daniel Omielańczuk Materiały prasowe / ACA / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk
Pola przyszła na świat 11 września 2018 roku. Była to ciąża bliźniacza, która została nagle przerwana w 30. tygodniu z powodu pogorszenia się przepływów, co groziło zamartwicą. Jej siostra przyszła na świat zdrowa. U Poli zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Daniel Omielańczuk i jego żona Beata robią wszystko, by córkom niczego nie brakowało.

W sieci trwa zbiórka na leczenie małej Poli. "Pomóżmy Polusi, bo chodzić musi" - głosi apel opublikowany na Instagramie przez Beatę Omielańczuk. Zbiórkę prowadzi Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", a dostępna jest ona TUTAJ.

"W czasie swojego krótkiego życia Pola przeszła już pięć operacji, w tym operację jelita z wyłonieniem stomii, operację serca i oczu. W międzyczasie okazało się, że w jej mózgu powstały leukomalacje, w konsekwencji których Pola cierpi na mózgowe porażenie dziecięce obustronne kurczowe (MPD). Ciało naszej córki jest dla niej niczym więzienie, które uniemożliwia swobodne poruszanie się. Mimo, że Pola nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie podnosi się i nie raczkuje, to jest bardzo pogodnym dzieckiem" - napisała Omielańczuk.

Daniel Omielańczuk to czołowy polski wojownik MMA. Przez lata walczył w UFC. Wygrał 24 zawodowe walki, a w dziesięciu musiał uznać wyższość rywala. Teraz nie może skupić się jedynie na treningach. Najważniejsze jest dla niego dobro córeczki.

"Wierzymy, że dzięki dalszej intensywnej rehabilitacji, opiece specjalistów takich jak: neurolog, okulista, chirurg, neurochirurg, neurologopeda, ortopeda, audiolog, laryngolog, neuropsycholog, kardiolog, terapeuta wzroku oraz dzięki specjalistycznemu sprzętowi rehabilitacyjnemu nasza córka będzie w przyszłości sprawna" - dodali Omielańczukowie.

Czytaj także:
Pięć radiowozów pod salą treningową słynnej zawodniczki. Prawdziwy nalot
KSW 58. Pojedynek niebezpiecznych grapplerów. Francisco Barrio powalczy z Bartłomiejem Koperą

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tego talentu Chalidowa nie znaliśmy. Co za umiejętności!
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×