MMA. UFC w Abu Zabi. Zapaśniczy popis Michaela Chiesy. Pewne zwycięstwo "Mavericka"

Michael Chiesa pokonał jednogłośną decyzją sędziów Neila Magny'ego w walce wieczoru UFC on ESPN 20 w Abu Zabi. 33-latek wykonał duży krok w kierunku walki o mistrzowski pas w wadze półśredniej.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Michael Chiesa pokonał Neila Magny'ego w walce wieczoru UFC on ESPN 20 Twitter / Michael Chiesa pokonał Neila Magny'ego w walce wieczoru UFC on ESPN 20
Pierwsza runda dla Michaela Chiesy. "Maverick" przez niemal 3 minuty kontrolował walkę w parterze, a Magny nie potrafił sprawić, aby pojedynek wrócił do stójki.

W kolejnym starciu zawodnik z Waszyngtonu ponownie obalił przeciwnika, a następnie udowodnił, że jest jednym z najlepszych grapplerów w szeregach zawodników UFC. Neil Magny był bezradny, rywal zdobył dosiad i starał się łokciami rozbić obronę reprezentanta Elevation Fight Team.

Magny ruszył w trzeciej rundzie. Dociskał Chiesę do siatki oktagonu aż udało mu się sprowadzić przeciwnika do parteru. Znany z żelaznej kondycji 33-latek z Dolton starał się odrobić straty. Popis zapasów ze strony bohaterów walki wieczoru.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tego talentu Chalidowa nie znaliśmy. Co za umiejętności!

Chiesa powrócił do swojej gry w czwartym starciu. Szybkie obalenie, ciosy z góry i konsekwentna praca w parterze. "Maverick" odbierał coraz więcej sił rywalowi. W końcu Magny oddał plecy, ale próba duszenia Chiesy nieudana. Statystyki po 20 minutach zdecydowanie pokazywały przewagę reprezentanta Sik Jitsu Fighting Systems.

Swoją przewagę Michael Chiesa potwierdził także w piątej rundzie. Weteran UFC skutecznie uniknął ataków rywala w stójce, by sprowadzić go do parteru i tam doczekać końcowego gongu.

Sędziowie byli jednomyślni. Michael Chiesa pokonał Neila Magny'ego w walce wieczoru UFC on ESPN 20. "Maverick" odniósł czwarty triumf z rzędu i może liczyć na awans z 8. miejsca w rankingu kategorii półśredniej.

Czytaj także:
Szpilka negocjuje, dwaj rywale w grze
Królewskie powitanie McGregora

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×