MMA. UFC 259. "Można wstać i nie żałować", "Janek, ty kozaku!" Twitter oszalał po wygranej Błachowicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Cholewiński / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
PAP / Maciej Cholewiński / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
zdjęcie autora artykułu

Twitter w ekstazie po wielkim triumfie Jana Błachowicza nad Israelem Adesanyą w wadze półciężkiej UFC! "A miało to być niemożliwe", "Janek, ty kozaku" - piszą eksperci w sieci. Część z nich jest zaskoczona werdyktem sędziów.

Fenomenalny triumf Jana Błachowicza podczas gali UFC 259. Polak w świetnym stylu wypunktował wielkiego mistrza Israela Adesanyę. "To największy sukces w historii polskich sportów walki" - pisze w relacji Maciej Szumowski, redaktor WP SportoweFakty.

W sieci - w trakcie i po walce - pojawiało się mnóstwo wpisów. Część ekspertów była zaskoczona werdyktem sędziów.

Przemysław Garczarczyk (korespondent "Polsatu Sport") tuż przed decyzją arbitrów pisał, że może pójść w dwie strony, z kolei Artur Mazur (WP SportoweFakty) pisał, że końcowy wynik może oscylować w granicach jednopunktowego zwycięstwa Błachowicza.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zuluzinho w akcji. Brutalny nokdaun

Tymczasem sędziowie... byli bardzo jednogłośni. Punktowali dwukrotnie 49-45 i raz 49-46. Wszyscy wskazali na "cieszyńskiego króla". Twitter w ekstazie po wielkim triumfie Jana Błachowicza w wadze półciężkiej UFC!

"TAAAAK!!!!!! A TO MIAŁO BYĆ NIEMOŻLIWE" - napisał już po werdykcie Garczarczyk.

"Cieszyński Król! Dziękujemy Ci, jesteś wielki" - dodał Mazur.

"Czyli jednak można wstawać na walkę Polaka i nie żałować" - w nieco humorystyczny sposób skomentował z kolei Michał Korościel, dziennikarz Radio Zet i Eurosport.

Wielkiej radości nie kryli także Marcin Gortat (były koszykarz klubów NBA), Sebastian Mila (były reprezentant Polski) i Bogusław Leśnodorski (były prezes Legii Warszawa).

Jerzy Mielewski, komentator Polsatu Sport, zwracał z kolei uwagę na doskonały plan taktyczny, którzy przygotowali trenerzy Błachowicza. Polak był w tej walce bardzo konsekwentny.

"Jest pięknie" - napisał Łukasz Jurkowski, który komentował walkę w Polsacie Sport. Zawodnik MMA zwrócił też uwagę na to, że Błachowicz nieco pokrzyżował plany szefom organizacji UFC.

Zobacz także: -> Fame MMA 9. Wyniki ważenia. Jedna zawodniczka przekroczyła limit -> MMA. FEN 33. Kacper Formela zmierzy się z Damianem Frankiewiczem -> UFC 259: Błachowicz vs Adesanya. Karta walk. Gdzie oglądać?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jan Błachowicz to najlepszy zawodnik MMA bez podziału na kategorie wagowe?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)