Jan Błachowicz z kolejnym awansem w rankingu UFC

UFC ostatecznie poinformowało o zakończeniu sportowej kariery przez mistrza wagi lekkiej, Chabiba Nurmagomiedowa. W związku z tym został on usunięty z 1. miejsca w rankingu zawodników amerykańskiej organizacji bez podziału na kategorie wagowe.

Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
Pierwsze miejsce w zestawieniu P4P należy teraz do Jona Jonesa, który szykuje się do debiutu w kategorii ciężkiej. "Bones" wyprzedza na podium Kamaru Usmana i Stipe Miocicia.

Usunięcie Chabiba Nurmagomiedowa z rankingu oznacza też awans Jana Błachowicza z 8. na 7.  pozycję. "Cieszyński Książę" w ostatniej walce, na UFC 259 w Las Vegas, pokonał Israela Adesanyę i po raz pierwszy obronił mistrzowski pas w wadze półciężkiej.

Ranking najlepszych zawodników Ultimate Fighting Championship zamyka Conor McGregor. Adesanya, pomimo porażki z Polakiem, plasuje się i tak dwa "oczka" wyżej od Błachowicza, gdyż nadal jest mistrzem kategorii średniej.

Kolejna walka podopiecznego trenera Roberta Jocza jest planowana na jesień. Rywalem 38-latka ma być doświadczony Glover Teixeira, który wygrał pięć ostatnich pojedynków w UFC.

KSW 59. Damian Janikowski - Jason Radcliffe. To była demolka w wykonaniu Polaka!