KSW 60. Oni mogą być następcami Chalidowa. Poznaj debiutantów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: gala KSW
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: gala KSW
zdjęcie autora artykułu

KSW 60 startuje już o 20.00. Pierwsze kroki w klatce Konfrontacji Sztuk Walki postawi w sobotę pięciu debiutantów. Wszyscy z nich mają potencjał, by zdobyć serca kibiców i za kilka lat dorównać sukcesom największych gwiazd.

Poniżej prezentujemy sylwetki sobotnich debiutantów. W bezpośredniej konfrontacji nowicjuszy w KSW zmierzą się Patryk Kaczmarczyk i Michał Sobiech.

Wiele emocji wzbudza też występ Vojto Barborika. Słowak jest specjalistą od walki w parterze i może poważnie namieszać w KSW. Jako pierwszy jego umiejętności przetestuje Krzysztof Klaczek.

Na zastępstwa do rozpiski KSW 60 wskoczyli Adrian Dudek i Marek Samociuk. Szczególne uznanie należy się drugiemu z wymienionych, ponieważ pojedynek z Izu Ugonohem przyjął z kilkudniowym wyprzedzeniem.

ZOBACZ WIDEO: Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC po fatalnej kontuzji. "To nie będzie pożegnalna walka"

Oto sylwetki debiutantów

Vojto Barborik

Słowak to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników wagi piórkowej w tej części Europy. Ma na swoim koncie dwanaście zwycięskich pojedynków, a w klatce KSW pojawi się po serii dziewięciu wygranych walk.

Pochodzący z Nitry 27-latek jest posiadaczem brązowego pasa brazylijskiego jiu-jitsu i doskonale wie, jak zrobić użytek ze swoich umiejętności parterowych w klatce.

Adrian Dudek

O Adrianie Dudku zrobiło się głośno w polskim świecie MMA, kiedy to w grudniu 2020 roku na gali MMAsters League 2 popisał się jednym z najszybszych nokautów w historii rodzimej sceny sportów walki.

Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała znokautował serią ciosów już w 7. sekundzie pojedynku Daniela Brunclika. W całej karierze Polak wygrał pięć z sześciu starć i wszystkie kończył przed czasem. Czterech rywali padało na deski już w pierwszej odsłonie walki.

Patryk Kaczmarczyk

22-latek przebojem wdarł się na usta fanów i ekspertów w minionym roku. Kaczmarczyk zwyciężył cztery pojedynki na galach Babilon MMA oraz Armia Fight Night i sięgnął po tytuł mistrzowski tej drugiej organizacji.

Reprezentant RKT Radom zwieńczył fenomenalny rok statuetką Heraklesa w kategorii "Odkrycie roku", a następnie podpisał kontrakt z KSW. Podopieczny trenera Giermana Anfinogienowa trzy ostatnie starcia kończył przed czasem i jest uznawany za jeden z największych talentów młodego pokolenia w Polsce.

Michał Sobiech

Tyszanin dał się poznać szerokiej publiczności w programie "Tylko jeden". 26-latek po wygranej w emocjonującym starciu z Karolem Weslingiem musiał pożegnać się z reality show ze względu na złamanie kości nosa.

Przed występami na antenach Polsatu Sobiech wygrał dwa pojedynki przed czasem. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała miał pojawić się w klatce w KSW już w 2020 roku, ale kontuzja pokrzyżowała jego plany.

Marek Samociuk

Samociuk powoli wyrasta na specjalistę od wskakiwania do walk w ostatniej chwili. Co ciekawe, póki co zawsze udawało mu się wyjść zwycięsko z tego typu starć. Reprezentant klubu Dziki Wschód do tej pory stoczył trzy zawodowe walki w MMA. Po wygranym i przegranym pojedynku w 2019, w minionym roku Samociuk w ostatniej chwili wskoczył do turnieju walk na gołe pięści Wotore, gdzie zwyciężył po pokonaniu trzech rywali jednego wieczoru. Ostatnio zawodnik z Białej Podlaskiej ponowie zgodził się wejść na zastępstwo do starcia z utytułowanym zapaśnikiem Tomaszem Janiszewskim i także cieszył się z wygranej.

Gala KSW 60 będzie dostępna na żywo 24 kwietnia w Cyfrowym Polsacie oraz sieciach kablowych, a także na KSWTV.com i Ipla.tv w cenie 40 zł. Szczegółowa relacja z wydarzenia na WP SportoweFakty. Początek o 20.00.

Zobacz także: Ta walka Błachowicza byłaby hitem Znamy szczegóły kolejnego starcia McGregora

Źródło artykułu: