KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KSW ukarało Michała Kitę po KSW 61. Znamy szczegóły

W związku z zachowaniem i słowami Michała Kity, które skierowane były do sędziego głównego KSW Tomasza Brondera podczas gali KSW 61, organizacja postanowiła nałożyć na zawodnika karę w wysokości 10 proc. wynagrodzenia otrzymanego za starcie.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Michał Kita WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Kita
"Właściciele Federacji KSW rozumieją emocje, które mogły zostać wywołane wynikiem i zakończeniem walki oraz stan, w którym znajdował się zawodnik, jednak niezależnie od tego, z całą stanowczością chcą podkreślić, że tego typu słowa i zachowanie były nieodpowiednie. Wszelkie ewentualne podobne zdarzenia w przyszłości również będę karane z pełną surowością" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie KSW.

Michał Kita na KSW 61 w Ergo Arenie przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Darko Stosiciem. Zawodnik z Zabrza nie zgadzał się jednak z przerwaniem walki przez sędziego Brondera i w drodze do szatni w niecenzuralnych słowach wypowiedział się o nim, co zarejestrowały kamery.

"Masakra" przeprosił za swoje zachowanie, pisząc na Facebooku: "Wydawało mi się przed obejrzeniem powtórki, że nie byłem "odcięty" i miałem ogromny żal do sędziego, że przerwał walkę. Cóż przegrałem i trzeba to przyjąć "na klatę"!!! Gratulacje dla Darko Stosicia, a jednocześnie przepraszam jeżeli samego sędziego i kibiców uraziły moje wypowiedziane w skrajnych emocjach słowa. Były niepotrzebne.

Czytaj także:
UFC Vegas 28. Zrobił to kolejny raz! Marcin Tybura przetrwał kryzys i znokautował rywala
KSW 61. Charakter nie wystarczył. "Pudzian" rozbił "Jurasa"!

ZOBACZ WIDEO: KSW 61. Łukasz "Juras" Jurkowski: Chciałem, żeby to była walka wieczoru nie tylko z nazwy
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×