"Ależ awantura!" Wściekły Pudzianowski rozniósł swojego rywala

Ta walka przeszła do historii polskiego MMA. "Pudzian" potrzebował tylko 43 sekund, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w klatce.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mariusz Pudzianowski atakuje Marcina Najmana Facebook / KSW / Mariusz Pudzianowski atakuje Marcina Najmana
"12 lat temu doszło do tej awantury i wszystko się zmieniło. Mariusz Pudzianowski vs Marcin Najman" - czytamy na facebookowym koncie KSW, gdzie przypomniano walkę (patrz poniżej) z gali, która miała miejsce 11 grudnia 2009 r.

Pudzianowski, wcześniej pięć razy zdobywał tytuł mistrza świata Strongman, debiutował wtedy w MMA. Siłacz z Białej Rawskiej na gali KSW 12 na warszawskim Torwarze zmierzył się bokserem Najmanem.

W swoim debiucie w oktagonie "Pudzian" wykorzystał ogromną siłę fizyczną i w 43 sekundy rozniósł "El Testosterona, zwyciężając przez TKO. Tamten pojedynek komentował Łukasz Jurkowski.

"Równo 12 lat temu rozpoczęła się ofensywa popularności MMA w Polsce! Do ringu KSW wszedł Mariusz Pudzianowski, aby sprawić szybki łomot Najmanowi. Dlaczego dla mnie ta chwila była równie istotna? Do tej pory można słyszeć powtarzane parafrazy: 'Kłopoty Kłopoty Najmana' czy 'Ależ Awantura' - napisał w sobotę na FB "Juras".

Dziś Pudzianowski ma 44 lata. Jego dotychczasowy bilans walk w klatce to: 17 zwycięstw, 6 porażek i 1 "no contest".

Zobacz:
Pudzianowski ukarał się po Mikołajkach. "Boli!"
"Ciężko było z meliny się wyciągnąć". Zaskakujące wyznanie "Pudziana"

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Maciej Kawulski zdradza, dlaczego Wrzosek został zwolniony z KSW
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×