Beneil Dariush wypadł z walki z Machaczewem. UFC znalazło zastępstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Beneil Dariush
Getty Images / Josh Hedges/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Beneil Dariush
zdjęcie autora artykułu

Na ostatniej prostej przed pojedynkiem z Islamem Machaczewem kontuzji doznał Beneil Dariush. Hitowe starcie na szczycie kategorii lekkiej odłoży się w czasie, ale Dagestańczyk zawalczy 26 lutego. UFC szybko znalazło zastępstwo.

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy kibice zapewne chcieliby, aby do walki z Machaczewem stanął Mateusz Gamrot, który pozostaje w treningu i czeka na ofertę kolejnej walki od UFC. Czasu jednak jest bardzo mało, więc amerykańska organizacja zaproponowała pojedynek innemu zawodnikowi.

Ostatecznie to Bobby Green zastąpi Beneila Dariusha. Dla Amerykanina to spora szansa, bowiem Islam Machaczew jest o krok od walki mistrzowskiej w wadze lekkiej. Warto jednak pamiętać o tym, że Green zaledwie 12 lutego pokonał Nasrata Haqparasta na UFC 271 i kolejny pojedynek w tak krótkim odstępnie czasowym to duże ryzyko.

"Inny przeciwnik, ten sam cel. Poza tym chciałbym życzyć Beneilowi ​​szybkiego powrotu do zdrowia i powodzenia. Naprawdę wierzę, że w przyszłości zmierzymy się ze sobą" - napisał w mediach społecznościowych zawodnik z Machaczkały.

Machaczew wychował się razem z gwiazdą MMA i byłym mistrzem UFC, Chabibem Nurmagomiedowem. "Orzeł" jest przekonany, że jego przyjaciel przejmie po nim schedę w kategorii lekkiej.

Czytaj także: Polak podpisał kontrakt z Bellatorem! Znamy wstępne szczegóły Rafał Haratyk rusza na Moskwę. Polak przyjął wyzwanie od ACA

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Jest ogień!". Internauci oczarowani pokazem Kowalkiewicz

Źródło artykułu: