Rafał Haratyk rusza na Moskwę. Polak przyjął wyzwanie od ACA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ACA / Na zdjęciu: Rafał Haratyk
Materiały prasowe / ACA / Na zdjęciu: Rafał Haratyk
zdjęcie autora artykułu

Czołowy polski zawodnik kategorii średniej, Rafał Haratyk (15-4) przyjął ofertę walki z Witalijem Nemczinowem (12-2) na gali ACA 136 w Moskwie. "Czołg" zastąpi kontuzjowanego Salamu Abdurachmanowa. Jeśli wygra, będzie blisko walki o tytuł.

[tag=49457]

Rafał Haratyk[/tag] w Absolute Championship Akhmat rywalizuje od 2019 roku. Do tej pory Polak wygrał cztery z pięciu pojedynków, w pokonanym polu zostawiając dwukrotnie Piotra Strusa oraz Arbiego Agujewa i Azamata Bakojewa.

Najbliższy rywal zawodnika klubu DAAS Berserkers to reprezentant Rosji. Witalij Nemczinow ma mniejsze doświadczenie zawodowe w MMA od Haratyka. Jednym z dwóch jego pogromców jest Piotr Strus, który pokonał po jednogłośnie na punkty w 2019 roku. Od tego czasu wygrał on dwa pojedynki w szeregach ACA - z Bajsangurem Wachinowem i Aleksiejem Efremowem.

Na gali w Moskwie zawalczy także Daniel Omielańczuk. Były pretendent do pasa wagi ciężkiej ACA zmierzy się z Adamem Bogatyrewem.

Zobacz także: Rozbił Chalidowa i stanął przed mikrofonem. Mateusz Borek nie wierzył Co on zrobił! Fenomenalne zwycięstwo Gamrota. Polak wyzwał gwiazdę UFC

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Jest ogień!". Internauci oczarowani pokazem Kowalkiewicz

Źródło artykułu: