Zabrakło kondycji. Polak z kolejną porażką w UFC

Marcin Prachnio (15-6) przegrał jednogłośnie na punkty z Philipe Linsem (15-5) na gali UFC Vegas 52. Polak po udanej pierwszej rundzie wyraźnie opadł z sił.

Waldemar Ossowski
Marcin Prachnio zmierzy się z Philipe Linsem na UFC Vegas 52 Twitter / Marcin Prachnio zmierzy się z Philipe Linsem na UFC Vegas 52
Pierwsza runda pojedynku w kategorii półciężkiej dobra w wykonaniu Polaka. Starcie toczyło się głównie w stójce. Prachnio dużo kopał, udanie broniąc sprowadzeń. 33-latek kontrolował też pojedynek w klinczu.

W drugiej rundzie Lins ruszył do śmielszego ataku. Polak kilka razy chwiał się na nogach po jego ciosach, był wyraźnie zmęczony. Prachnio starał się odpowiadać, ale z każdą minutą opadał z sił.

W ostatnim starciu "Monstro" szybko poszedł po obalenie. Ta sztuka mu się udała, ale warszawianin udanie powrócił na nogi. W klinczu tym razem przeważał Brazylijczyk, Polak był coraz bardziej zmęczony. Prachio szukał jednak swojej szansy do końca, ale jego ciosy nie miały już wcześniejszej dynamiki i siły.

Po 15 minutach sędziowie byli jednomyślni. Wszyscy trzej wskazali zwycięstwo stosunkiem 29-28 na korzyść Philipe Linsa. 36-latek odniósł pierwszą wygraną w szeregach UFC.

Z kolei Marcin Prachnio przegrał po raz czwarty w największej organizacji MMA na świecie. Wcześniej w pokonanym polu zostawił w 2021 roku Khalila Rountree i Isaaca Villanuevę.