Emelianenko, Chalidow i inni. Oni odmówili ofercie z UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

UFC to najlepsza organizacja MMA na świecie, skupiająca czołowych zawodników z całego świata. Kibice nigdy jednak w jej oktagonie nie ujrzeli takich zawodników jak Mameda Chalidowa czy legendarnego Fedora Emelianenki. Dlaczego?

1
/ 5
Opublikowany przez Fedor Emelianenko na 22 styczeń 2016

Fedor Emelianenko Rekord MMA: 35 wygranych, 4 porażki, 1 NC Wiek: 40 lat Osiągnięcia: mistrz wagi ciężkiej organizacji RINGS, PRIDE FC i WAMMA

Emelianenko z UFC "romansował" kilkukrotnie, ale bez skutku. Rosjanin to legenda światowego MMA, a przez wiele ekspertów jest klasyfikowany jako najlepszy zawodnik na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Temat angażu "Ostatniego Cara" w UFC powrócił w 2015 roku przy okazji ogłoszenia przez 39-latka powrotu do MMA.

Wymagania finansowe gwiazdy były chyba jednak zbyt wysokie nawet dla UFC. W 2011 roku organizacja M-1 Global zarządzana przez Vadima Finkelsteina podpisała kontrakt z Emelianenką na trzy walki. Za samo złożenie podpisu na umowie otrzymał on aż 1,5 miliona dolarów! Za kolejne pojedynki jego honorarium wynosiło aż po 2 miliony (z Jeffem Monsonem i Pedro Rizzo). Takich kwot UFC nie płaci nawet swoim mistrzom. Ostatecznie Emelianenko wybrał ofertę nowo powstałej federacji Rizin FF i 31 grudnia 2015 roku stoczył wygrany pojedynek z mało znanym hindusem Jaideepem Singhem.

Zobacz wideo: Bedorf o ciosie poniżej pasa: mam tytanowe "zabawki"

Źródło: WP SportoweFakty

2
/ 5

Mamed Chalidow Rekord MMA: 31 zwycięstw, 4 porażki, 2 remisy Wiek: 36 lat Osiągnięcia: w latach 2009-2011 międzynarodowy mistrz KSW w wadze półciężkiej (93 kg). Aktualny mistrz KSW w wadze średniej (84 kg)

O ewentualnym przejściu Mameda Chalidowa do UFC głośno zrobiło się w 2012 roku. Wówczas Chalidow będąc na fali zwycięstw podjął negocjacje z amerykańską organizacją. Polscy fani zacierali ręce na myśl o skonfrontowaniu ich ulubieńca ze światową czołówką. Niestety obydwu stronom nie udało się dojść do kompromisu.

Według nieoficjalnych informacji, UFC na początek zaproponowała Chalidowowi 20 tysięcy dolarów podstawowej wypłaty za walkę plus drugie tyle w przypadku wygranej. Dla Czeczena ta oferta była nie do przyjęcia. Szacuje się, że Chalidow w KSW zarabia więcej niż pół miliona złotych za pojedynek.

3
/ 5

Work hard in silence. Let your success be your noise. @bellatorMMA @afflictionclothing @alliancemma 󾓯: @thisis_ko

Opublikowany przez Phil "Mr. Wonderful" Davis na 10 lipiec 2015

Phil Davis Rekord MMA: 15 zwycięstw, 3 porażki, 1 NC Wiek: 31 lat Osiągnięcia: zwycięzca turnieju Bellator MMA Dynamite w wadze półciężkiej, czołowy zawodnik wagi półciężkiej na świecie

W 2015 roku kibiców MMA zadziwił swoją decyzją czołowy zawodnik UFC w wadze do 93 kg, Phil Davis. Amerykanin wypełnił kontrakt z organizacją Dany White'a ostatnią walką z Ryanem Baderem na UFC on Fox 14. Następnie "Mr. Wonderful" zdecydował się nie przedłużać umowy z UFC i wybrać konkurencję - Bellatora.

Davis w UFC pokonywał takich rywali jak Lyoto Machida, Brian Stann czy Alexander Gustafsson. Nie wiadomo do końca, czy na kontrakt z Bellator złożyły się tylko lepsze warunki finansowe.

4
/ 5
Opublikowany przez Benson Henderson na 4 luty 2016

Benson Henderson  Rekord MMA: 23 zwycięstwa, 5 porażek Wiek: 33 lata Osiągnięcia: były mistrz organizacji WEC oraz UFC w wadze lekkiej (do 70 kg)

Benson Henderson w 2016 roku poszedł śladem Phila Davisa. Były czempion UFC także zdecydował się przejść do konkurencyjnego Bellatora. 28 listopada 2015, na gali UFC Fight Night 79, pokonał on Jorge'a Masvidal i wypełnił kontrakt z UFC.

Według Hendersona powodem odejścia z UFC był brak podwyżki, której zażądał zawodnik. "Smooth" w najlepszej organizacji na świecie stoczył aż 14 pojedynków, będąc czempionem w wadze do 70 kg przez ponad rok.

5
/ 5

Tomasz Drwal  Rekord MMA: 21 zwycięstw, 5 porażek, 1 remis Wiek: 34 lata Osiągnięcia: pierwszy Polak w UFC, pretendent do tytułu mistrza wagi średniej KSW

Drwal w 2007 roku związał się w UFC. Jak na zawodnika przecierającego pierwsze szlaki, "Goryl" zapisał udaną przygodę w amerykańskiej organizacji. Zawodnik z Krakowa wygrał trzy pojedynki i tyle samo przegrał, a w 2010 roku UFC postanowiło rozwiązać z nim umowę.

Następnie Drwal kontynuował karierę w Polsce, walcząc m.in. dla organizacji MMA Attack i Professional MMA Challenge. Czołowy zawodnik wagi średniej w Europie po gali PROMMAC 1, w marcu 2014 roku, wyznał, że otrzymał drugą szansę od UFC, z której nie skorzystał. O tej decyzji także zaważyły warunki finansowe postawione przez światowego giganta.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)