Świetne wieści z Indonezji. Bartłomiej Marszałek drugi w sprincie

Bartłomiej Marszałek zajął doskonałe drugie miejsce w sprincie zaliczanym do klasyfikacji generalnej F1H2O. Polak w swoim wyścigu przegrał jedynie ze Szwedem, Jonasem Anderssonem i pokazał, że u progu sezonu jest w wysokiej formie.

Michał Gałęzewski
Bartłomiej Marszałek Materiały prasowe / Materiały prasowe / Bartłomiej Marszałek / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek
W sprincie zawodnicy podzieleni są na dwie grupy i startują na 14 okrążeń, zdobywając do klasyfikacji generalnej maksymalnie 10 punktów. Bartłomiej Marszałek tuż po starcie przegonił debiutującego w stawce Estończyka Stefanem Arandem i ustawił się za aktualnym mistrzem świata, Jonasem Anderssonem, do którego po pierwszym okrążeniu tracił ponad 4 sekundy. Z drugiej strony, miał podobną przewagę nad trzecim Benem Jelfem.

Do samego końca utrzymywała się sytuacja po starcie. Andersson nie dał nikomu szans, jednak przewaga Marszałka nad trzecim zawodnikiem i resztą stawki również rosła. Ostatecznie jedyny Polak w stawce Formuły 1 H2O zajął drugie miejsce i zdobył 9 punktów do klasyfikacji generalnej.

- Po ostatnim moim zwycięstwie przed rokiem w Indonezji miałem wiele technicznych problemów. W ostatnim czasie moje życie zmieniło się o 180 stopni, gdyż zacząłem od wygranej, a później doszła do tego diagnoza mojej córki, o której życie walczę. Miałem wzloty i upadki, ale jeśli chodzi o samą jazdę czuję, że jestem mocny i szybki. W niedzielę na pewno będzie trudno wygrać z Jonasem Anderssonem, który ucieka nam jak królik. Wiem, że są jeszcze drobne szczegóły, które mogę poprawić - powiedział tuż po wyścigu zawodnik Orlen Teamu, który oprócz walki w F1H2O walczy też o życie córki (LINK DO ZBIÓRKI).

W drugim sprincie, w którym wzięło udział ośmiu zawodników zwyciężył Szwed Erik Stark, który był na mecie o 7 sekund szybszy od Rusty'ego Wyatt z Kanady. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Francuz Peter Morin.

Grand Prix Indonezji zaczynające sezon motorowodnej Formuły 1 rozpocznie się w niedzielę, 3 marca o godzinie 5 rano czasu polskiego.