Nie przewidziałeś się. Sceny na Rynku we Wrocławiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: bolid Red Bull Racing na wrocławskim rynku
Instagram / Na zdjęciu: bolid Red Bull Racing na wrocławskim rynku
zdjęcie autora artykułu

Do niecodziennych scen doszło w poniedziałek na Rynku we Wrocławiu. Otóż jeździł po nim... bolid Formuły 1, a konkretnie zespołu Red Bull Racing. To zapowiedź nadchodzącego wydarzenia, w którym udział wezmą prawdziwe gwiazdy motorsportu.

W tym artykule dowiesz się o:

Chodzi o imprezę "Red Bull Speed Ways", która odbędzie się w nadchodzący czwartek (30 maja). Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu dojdzie do m.in. pierwszego w historii pojedynku bolidu Red Bull Racing i motocykla żużlowego. Pierwszy pojazd poprowadzi legendarny David Coulthard, a drugi Maciej Janowski.

To właśnie żużlowiec WTS Sparty Wrocław był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. - To będzie święto motorsportu. Niesamowite maszyny, utytułowani sportowcy i ciekawe pojedynki w jednym miejscu - powiedział 32-latek, cytowany przez wroclaw.pl.

Promocja wydarzenia trwa i organizatorzy wpadli na ciekawy pomysł. W mediach społecznościowych krąży nagranie z Rynku we Wrocławiu, po którym jeździł bolid Red Bull Racing - RB7.

Na Stadionie Olimpijskim znów będzie więc się działo. Nie dziwi fakt, że wszystkie bilety na "Red Bull Speed Ways" zostały wyprzedane.

Oprócz Davida Coultharda i Macieja Janowskiego bohaterami wydarzenia będą m.in. Adam Małysz, Jakub Przygoński, Kacper Sztuka czy młodzi żużlowcy PGE Ekstraligi.

Zobacz też: 108 mld dolarów w jednym miejscu. Jest polski akcent Koniec dominacji Red Bulla? W Ferrari na razie bez ekscytacji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty