Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Hamilton: Musimy zmniejszyć starty do najlepszych

Pierwszy pojedynek angielskich mistrzów świata padł łupem młodszego z nich. Lewis Hamilton jest zadowolony, ale przyznaje, że McLaren traci do Ferrari. Jenson Button nie jest do końca zadowolony z przebiegu wyścigu.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Lewis Hamilton (3. miejsce): Trzecie miejsce to bardzo dobry wynik dla nas. Czuję, że wykonaliśmy dobrą robotę: nasza niezawodność była świetna i tempo dziś było bardzo dobre, ale wciąż musimy naciskać, aby zmniejszyć stratę do najlepszych. Mój wyścig zdecydował się na pierwszym okrążeniu na czwartym zakręcie, gdy pojechałem za szeroko, zająłem złą pozycję i Nico wyprzedził mnie. Spędziłem cały pierwszy przejazd za nim, ale nie mogłem zbliżyć się na tyle, by go wyprzedzić. Po pit-stopie chłopaki zdołali wypuścić mnie przed Nico, co było wspaniałe. Dzięki! Miałem trochę wolnej przestrzeni i zdołałem zbliżyć się nieco do Felipe. Gdybym nie jechał za Nico, myślę, że mógłbym powalczyć z Felipe o drugie miejsce. Miałem lekkie wibracje pod koniec wyścigu, ale chyba to było wynikiem zablokowania przedniego koła. Gdy robisz wszystko, by zmniejszyć straty, wystarczy, że raz zablokujesz koło i minie kilka okrążeń zanim znowu będzie ok. Ale to nie był wielki problem. Trudno będzie natychmiast zlikwidować stratę, ale wrócę do fabryki i zrobię wszystko, co mogę. Potrzebujemy pewnych poprawek.

Jenson Button (7. miejsce): Na początku wyścigu nie wiedziałem, co dzieje się z moimi oponami, więc byłem ostrożny. Jestem trochę rozczarowany z momentu, w którym miałem postój, ponieważ prawdopodobnie mogłem bardziej zadbać o opony, ponieważ na ostatnich pięciu okrążeniach pierwszego przejazdu byłem w stanie naciskać Marka i Michaela. Na pit-stop przeskoczyłem Marka, co było świetne. To był bardzo dobry pit-stop, zarówno dla Lewisa, jak i dla mnie. Obaj zyskaliśmy pozycje. Potem jechałem spokojnie aż do momentu, gdy zostało 20 okrążeń do końca. Złapałem się za Michaelem, ale w środkowym sektorze nie miałem wystarczającej prędkości i w ostatnim nie mogłem go wyprzedzić, było to rozczarowujące. Ale zabawa była jak zawsze. Generalnie, myślę, że nasz samochód jest dobry jeśli chodzi o dbanie o opony, ale wciąż jest pole do poprawy i chyba każdy w zespole chce więcej prędkości i więcej siły docisku.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×