Motocross: Wyniki rundy Mistrzostw Polski w Rosówku

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Na torze w Rosówku zapadły ostateczne rozstrzygnięcia motocrossowych mistrzostw Polski w klasach MX85 i MX2. Najlepszymi zawodnikami sezonu 2010 w rywalizacji w tych kategoriach zostali odpowiednio Leszek Jasiński i Karol Kędzierski.

Obaj zawodnicy do ostatnich zawodów przystępowali z pozycji liderów w swoich klasach. Mimo, że ani Jasiński, ani Kędzierski nie okazali się najskuteczniejszymi jeźdźcami zawodów w Rosówku, to i tak złote medale zawisły na ich szyjach.

Niezwykle emocjonujący przebieg miała rywalizacja w klasie MX85. Szanse na tytuł mistrzowski przed ostatnią rundą miała trójka zawodników Leszek Jasiński, Michał Krech i Maciej Więckowski. W pierwszym przejeździe triumfował Jasiński, choć o ogromnych pechu może mówić Krech, który podczas próby wyprzedzenia właśnie zawodnika z Człuchowa zaliczył upadek i na metę przyjechał jako drugi. Więckowski był trzeci. Aby Michał Krech mógł zostać mistrzem Polski w drugim wyścigu musialy zostać spełnione dwa warunki. Po pierwsze zawodnik Motoklubu Olsztyn musiał wygrać ten przejazd, a po drugie Leszek Jasiński musiał finiszować poza czołową trójką. Pierwszy warunek został spełniony, drugi natomiast już nie. Jasiński po słabym starcie ambitnie przedzierał się na wyższe pozycje i ostatecznie ukończył drugi swój wyścig na trzecim miejscu, które dawało mu złoty medal mistrzostw. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Krech, brązowy medal przypadł Więckowskiemu.

Najlepszy w klasie MX2 podczas zawodów w Rosówku był Włoch Giacomo Redondi, który za swoimi plecami pozostawił Macieja Zdunka i Karola Kędzierskiego. Trzecie miejsce wywalczone przez reprezentanta KM Cross Lublin wystarczyło mu do zdobycia medalu z najcenniejszego kruszcu w rywalizacji w sezonie 2010. Za plecami Kędzierskiego, zarówno w tej rundzie, jak i w całym roku, uplasowali się Łukasz Wysocki z Torunia oraz Arkadiusz Mańk z Człuchowa. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło najlepszemu polskiemu zawodnikowi Łukaszowi Lonce, który przed tygodniem wywalczył tytuł mistrzowski w kategorii MX1.