KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Hołowczyc już po testach przed Rajdem Polski

Załoga ORLEN Team po raz pierwszy wystartuje nowym topowym autem - "ognisty" Peugeot 207 S2000 jest już po oficjalnych testach przed najważniejszym rajdem w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Popularny Hołek stwierdził, że to wspaniałe auto, którym można walczyć o zwycięstwo.
Paweł Świder
Paweł Świder

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, załoga ORLEN Team, zakończyła dwudniowe testy nowego samochodu - Peugeota 207 S2000, którym wystartują w 65. ORLEN Platinum Rajdzie Polski. Testy wypadły obiecująco, więc kierowca jest dobrej myśli przed najważniejszym rajdem w sezonie.

- Dwa dni testów zupełnie nowego dla mnie samochodu to opanowanie i przyzwyczajenie się do całkowicie innej techniki jazdy. Wydaje nam się, że jest całkiem dobrze, że poruszamy się tym samochodem już naprawdę szybko, ale oczywiście nasze odczucia zweryfikują czasy na odcinkach specjalnych rajdu. Nie ukrywam, że samochód bardzo mi się podoba. Jest zwarty i bardzo agresywny, więc trzeba włożyć sporo wysiłku i energii, żeby nim naprawdę szybko jechać. Ciągle trzeba zmieniać biegi, kręcić wysoko obroty, cały czas coś się dzieje w samochodzie, nie ma chwili odprężenia, jak w N-ce. Jazda nim sprawia mi ogromną przyjemność. Teraz przed nami dwudniowe zapoznanie z trasą rajdu, a w piątkowy wieczór start do prologu - równoległego wyścigu na specjalnie zbudowanym torze w Mikołajkach. Kibice będą mieć prawdziwą rajdową ucztę - powiedział tuż po zakończeniu testów Krzysztof Hołowczyc.

Peugeota 207 S2000, którym załoga ORLEN Team wystartuje w 65. ORLEN Platinum Rajdzie Polski dostarczyła belgijska stajnia Kronos, która przygotowywała m.in. samochody wielokrotnego mistrza świata – Sebastiana Loeba.

- Ten rajd będzie dla nas niezwykle ekscytujący. Mam nadzieję, że dla kibiców również. Fakt, że w rajdzie weźmie udział aż ośmiu zawodników z listy priorytetowej FIA B, mówi sam za siebie. Mam nadzieję, że dzięki dobremu przygotowaniu auta i naszej niezłej formie, będziemy się liczyć w tej rywalizacji, a nawet będziemy chcieli nadawać jej ton. Tak, jak mówiłem wcześniej, interesuje mnie wyłącznie miejsce na podium - dodaje popularny Hołek.

Warto pamiętać, że tegoroczna edycja Rajdu Polski jest ostatnim sprawdzianem dla jego organizatorów i kierowców przed przyszłoroczną rundą Mistrzostw Świata (WRC), która pod koniec czerwca 2009 r. odbędzie się w Mikołajkach.

Koncern PKN ORLEN tradycyjnie jest sponsorem generalnym Rajdu Polski. Ze względu na specyfikę działalności, Koncern od wielu lat stara się wspierać sporty motorowe. Od roku 2001 firma ściśle współpracuje z organizatorami eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będąc fundamentem wielu odbywających się w kraju imprez rajdowych. Najbardziej znanym przedsięwzięciem Koncernu było jednak stworzenie zespołu rajdowego ORLEN TEAM, który nieprzerwanie od 2000 roku reprezentuje Polskę w rajdzie Dakar.

Podobnie jak w poprzedniej edycji Rajdu Polski sponsorami załogi ORLEN Team będą również: AutoMapa – system nawigacji satelitarnej oraz region Warmia i Mazury.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/ holek.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×