KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kubica: Tor zaczął się rozpadać

Kolejny raz Robert Kubica pokazał, że jest świetnym kierowcą i - mimo trudnych warunków panujących na torze w Montrealu - ukończył kwalifikacje na drugim miejscu. Po raz trzeci w tym sezonie Polak wystartuje z pierwszej linii. Nick Heidfeld w trzeciej części czasówki uzyskał ósmy czas.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- To były bardzo trudne kwalifikacje, ponieważ tor na niektórych zakrętach zaczął się rozpadać - powiedział po kwalifikacjach Robert Kubica. - W takich warunkach o błąd jest bardzo łatwo. Gdy zjechałeś z wyścigowej linii zaledwie o 20 centymetrów, trafiałeś na brud, który powodował utratę przyczepności.

Co oczywiste - Polak jest niezwykle zadowolony z rezultatu. - Jutro jednak na pewno czeka nas trudny wyścig, a ja niestety nie będę startował z czystej strony toru. McLareny wygląda na bardzo szybkie i dodatkowo będę musiał odpierać ataki Ferrari, ale musimy zobaczyć kto, jaką będzie miał strategię - zakończył kierowca BMW Sauber.

Powody do umiarkowanego zadowolenia miał także Nick Heidfeld. - Na pewno było lepiej niż dwa tygodnie temu. W Q2 byłem zaledwie 0,1 sekundy za Robertem, ale nie jestem zadowolony z mojego czasu w ostatniej części. Jesteśmy na początku drogi i wciąż wiele pracy przed nami - powiedział. Niemiec zmagał się jednak z problemami z ogumieniem. - Dzisiaj bardzo trudno było zdecydować się na którąś mieszankę. Na początku myślałem, że lepiej będzie na twardszej, ale w końcu zdecydowaliśmy się na bardziej miękką. Zazwyczaj podczas kwalifikacji warunki na torze się poprawiają z każdą chwilą, tutaj było całkowicie odwrotnie. Tor był bardzo zabrudzony, co tutaj jest sprawą normalną, ale podczas wyścigu, a nie już w kwalifikacjach - zakończył.

Za drugie miejsce w kwalifikacjach chwalili Polaka jego szefowie. - To wyśmienity rezultat Roberta i naszego zespołu osiągnięty w trudnych warunkach na torze - powiedział Mario Theissen, szef BMW. - Robert pojechał wyśmienicie. Spodziewaliśmy się, że będziemy w Kanadzie w czołówce, ale jego drugie miejsce to dla nas zaskoczenie - dodał Willy Rampf, dyrektor techniczny.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
bmw-sauber-f1.com
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×