KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowy team Subaru prawie pewny

Morgan Anderson menadżer norweskiego zespołu Adapta World Rally Team jest już na etapie końcowych negocjacji z Subaru w sprawie wystawienia nowego zespołu fabrycznego do Mistrzostw Świata. Miałby to być zespół B. Szanse powołania nowego zespołu ocenia się na 70 - 80 procent.
Paweł Świder
Paweł Świder

Morgan Anderson potwierdził informacje, że prowadzi rozmowy ze stajnią Prodrive, która ma obsługiwać Norwegów w cyklu Mistrzostw Świata. Główne decyzje są już ustalone, pozostają jeszcze szczegóły. Ostateczną decyzję prawdopodobnie poznamy 1 września na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jeśli wszystko się uda, Adapta World Rally Team w sezonie 2009 wystawi dwie Imprezy WRC, które będą wspierane przez fabrykę Subaru. To bardzo ważne dla zespołu, aby mieć dostęp do unowocześnień z zaplecza technologicznego firmy.

Do jednego z aut wsiądzie Mads Ostberg, jeden z najlepiej zapowiadających się młodych Norwegów. 20-letni kierowca już przygotowuje się do przesiadki do Imprezy WRC. Drugim etatowo startującym w nowym zespole będzie Henning Solberg, który w tym sezonie startuje w zespole Stobart: W Norwegii mamy kilku znakomitych rajdowców, jednak ściągnięcie Henninga Solberga to nasze marzenie - powiedział Anderson. – On na razie ma ważny kontrakt ze Stobartem, więc nie możemy nic więcej powiedzieć. Mimo to uważam, że byłby idealnym rozwiązaniem dla nas - stwierdził szef Adapta World Rally Team.

- Henning to doświadczony kierowca, wie jak postępować na rajdzie, daje z siebie maksimum. U nas traktowany byłby tak samo, jak w Stobarcie, więc miałby szanse na walkę na najwyższym szczeblu Mistrzostw Świata. To może się opłacać - stwierdził Morgan Anderson.

Przesiadka do zespołu Adapta ma okazać się dobrym posunięciem dla Ostberga, który planuje w 2010 roku wsiąść do w pełni fabrycznego zespołu. W tym sezonie młody Norweg koncentruje się na obronie tytułu Mistrza Norwegii, który zdobył wygrywając wszystkie rundy poprzedniego sezonu. W jego kalendarzu na sezon 2008 jest także osiem startów autem WRC w Mistrzostwach Świata.

Najlepszy występ w WRC Ostberg zaliczył podczas tegorocznego Rajdu Szwecji, kiedy miał spore szanse na 6. lokatę. Jednak problemy techniczne zepchnęły go ostatecznie na nie punktowane 9. miejsce. W drugiej części norweski kierowca wystartuje w pięciu eliminacjach: w Finlandii, Niemczech, Katalonii, Korsyce i Wielkiej Brytanii.

Jest jeszcze jeden kierowca brany pod uwagę. To 18-letni Andreas Mikkelsen, który w tym sezonie ma na swoim koncie punkty zdobyte w Mistrzostwach Świata, poza tym prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Norwegii: Jeszcze nie mówiliśmy na ten temat, ale zobaczymy, na co Mikkelsena stać. On ma ogromny potencjał, poza tym przyjaźni się z Madsem, to też jest ważne. Byłoby niezwykle interesujące patrzeć, jak dwóch młodych kierowców z jednego zespołu rywalizują o dobre wyniki - powiedział szef norweskiego zespołu.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/wrc.com
Komentarze (2)
 • SUbarak Zgłoś komentarz
  ważne że Subaru bierze się konkretnie za pomysł tworzenia zespołów satelickich. Będzie fabryczny, Adapta i team B. Będzie więcej Imprez nić Fordów:)
  • Mikkel Zgłoś komentarz
   lepszy chyba może być Mikkelsen bo już pokazuje że umie walczyć z np. Fordami
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×