Niesamowity Vettel! Rekordowe pole position Niemca!

Liczba kwalifikacji w sezonie - 19, zdobyte pole position przez Vettela - 15. Kierowca Red Bulla nie miał sobie równych na torze Interlagos w Brazylii i tym samym stał się samodzielnym liderem wszech czasów w liczbie zdobytych PP! Drugie miejsce zajął Mark Webber, a trzecie Jenson Button.

Andrzej Prochota

Sebastian Vettel dwa tygodnie temu wyrównał rekord Nigela Mansella, a w Brazylli kierowca Red Bulla poprawił swoje osiągnięcie i zdobył 15. pole position w sezonie. Drugie miejsce zajął Mark Webber, który okazał się minimalnie gorszy. Na trzecim miejscu uplasował się Jenson Button, który dzięki tej pozycji ma spore szanse na zdobycie tytułu wicemistrzowskiego.

Bardzo dobrze na torze Interlagos radził sobie Nico Rosberg, który zajął szóste miejsce. Oczko wyżej do wyścigu zakwalifikował się Fernando Alonso, który nadal walczy o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak Hiszpan będzie musiał się sporo natrudzić na torze, aby pokonać w Buttona.

Do finałowej części kwalifikacji awansował tylko jeden kierowca Lotus Renault GP - Bruno Senna. Żadnego okrążenia w Q3 nie przejechał Michael Schumacher. Inżynierowie informowali swoich kierowców o możliwych opadach deszczu, ale tor pozostał suchy.

Jednak to wszystko może zmienić się w niedzielę, ponieważ są spore szanse na opady deszczu. Wyścig rozpocznie się o godzinie 17:00 a portal SportoweFakty przeprowadzi relację LIVE z finałowego Grand Prix Brazylii.