KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Massa: Znalazłem dobre ustawienia

Kierowcy Ferrari udanie rozpoczęli weekend w Brazylii. Felipe Massa świetnie dopasował swój bolid i nie narzekał na brak przyczepności, w przeciwieństwie do większości zawodników. Z kolei Kimi Raikkonen w obu sesjach pojechał równo, zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Robert Chruściński
Robert Chruściński

Felipe Massa po pierwszym dniu spędzonym w jego rodzinnym mieście jest zadowolony z pracy samochodu. - Może to tylko piątek, ale bardzo istotny jest udany start do tak ważnego weekendu. Znaleźliśmy odpowiednie ustawienia samochodu, który wydawał się dobrze zbalansowany w obu sesjach. Ten tor jest bardzo przyczepny i nawet niskie temperatury nie stanowiły żadnego problemu, zwłaszcza na ogumieniu, które tu używamy. Mój cel? Być przed całą stawką zarówno jutro, jak i w niedzielę. Dopiero po tym, będziemy mogli podliczyć punkty i przekonać się gdzie jesteśmy. Ściganie się w domu z publicznością, która jest po mojej stronie to fantastyczne uczucie, które ciężko wyrazić słowami - uważa brazylijski kierowca.

Mimo udanego występu podczas obu sesji treningowych, Kimi Raikkonen zachowuje spokój i skupia się na dalszej części weekendu. - Ogólnie dzień był dla nas pozytywny, jednak to nadal tylko piątek. Jest zbyt wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski. Pracowaliśmy zgodnie z naszym tradycyjnym programem, sprawdzając różne ustawienia bolidu. Jedyne problemy były związane z pogodą, ponieważ od czasu do czasu padał deszcz. Mój cel? Pojechać wyścig dla siebie i pomóc zespołowi w osiągnięciu celów. Wiem, co muszę zrobić. W niedzielę czeka nas trudny wyścig i nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność - zakończył Fin.

Stefano Domenicali ostrożnie wypowiadał się na temat wyników jego kierowców. - Mógłbym powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z całodniowej pracy. Bardzo ważne było dobrze zacząć weekend, który zadecyduje o obu tytułach. Pierwsze odczucia są pozytywne, nawet biorąc pod uwagę fakt, iż dokładna ocena naszych wyników składa się z kilku niewiadomych. Co więcej, pogoda jest dodatkową zmienną. Teraz koncentrujemy się na jak najlepszym przygotowaniu do reszty weekendu - powiedział Włoch.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
f1-live.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×