Lista priorytetowa PZMotu na sezon 2008

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Motorowy ogłosił listę priorytetową kierowców, którzy w w najbliższym sezonie będą mieli pewne udogodnienia w startach otrzymując pierwszeństwo w stawce imprez organizowanych przez PZMot. Na liście znalazło się 6 doskonale znanych kibicom nazwisk.

Lista została ustalona zgodnie z załącznikiem nr 1 regulaminu RSMP 2008. Kryterium wpisywania na tę listę opierało się na wynikach osiąganych przez zawodników w poprzednich sezonach 2006 i 2007. Aby znaleźć się na liście priorytetowej należało: wygrać jedną z rund RSMP w 2007 roku; zdobyć tytuł mistrza Polski w grupie N w ubiegłym sezonie; zdobyć tytuł Mistrza Polski w kl. gen. RSMP 2006 i 2007 lub Wicemistrza bądź II Wicemistrza w sezonie 2007; znaleźć się na którejkolwiek liście priorytetowej FIA, niezależnie od list PZMot poprzednich lat.

Na liście znaleźli się: Bryan Bouffier, Tomasz Kuchar, Sebastian Frycz, Kajetan Kajetanowicz, Zbigniew Gabryś i Leszek Kuzaj.

Każdy z w/w kierowców spełnił minimum jedno kryterium. Leszek Kuzaj znalazł się na liście dzięki zdobytemu tytułowi Mistrza Polski w 2006 roku, mimo, że w zeszłym sezonie zajął odległe 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Lista priorytetowa może być zmieniana w trakcie sezonu, tak jak miało to miejsce w minionych latach. Do 6 nazwisk mogą zostać dopisane kolejne w zależności od sytuacji w klasyfikacji RSMP 2008.

Źródło artykułu: