Czy PZM zwróci większą uwagę na Puchar Polski?

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się rozdanie nagród Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM 2008. Triumfatorzy Pucharu w klasyfikacji generalnej i poszczególnych klasach odebrali puchary, natomiast przedstawiciele klubów otrzymali trofea za pierwsze pozycje w klasyfikacji klubowej. Triumfował w niej Automobilklub Rzemieślnik, przed Automobilklubem Karkonoskim i Automobilklubem Polski.

Mateusz Senko

Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej Pucharu PZM triumfował Piotr Sopoliński, przed Piotrem Jędrusińskim i Pawłem Danysem. Wymienieni zawodnicy zajęli również trzy pierwsze miejsca w klasie A7. W klasie N3 triumfowali natomiast Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska, pokonując z załogi Czekan/Czekan i Gładysz/Reising. W klasie Opla Astry zwyciężył Piotr Rudzki, przed Markiem Kwaśnikiem i Tomaszem Kosińskim.

Triumf w klasie A6 odnieśli Michał Rechnio i Marek Bała, przed Olafem Malmem z pilotem Michałem Jurgałą oraz zwycięzcami niedawno rozegranego Rajdu Barbórki Cieszyńskiej, Rafałem Szeblą i Michałem Grudzińskim. Zwycięzcą klasy N2 został Maciej Cywiński, który pokonał Jacka Poloka i Macieja Rawskiego. Klasa A5 padła łupem załogi Stywryszko/Rosik, a kolejne lokaty przypadły odpowiednio Łukaszowi Gadowskiemu i Damianowi Zygmuntowi. W klasie N1 jedynym sklasyfikowanym zawodnikiem był Edgar Serwiak.

W klasie A0 triumfowali Grzegorz Warkowski i Tomasz Matusik, przed Kamilem Sumą z pilotem Grzegorzem Pypno i Jarosławem Zawadzkim. Wśród N-grupowych Fiatów Cinquecento i Seicento najszybsi okazali się Łukasz Ryznar i Michał Jucewicz. Drugą lokatę zajęła załoga Pochłopień/Roik, a trzecią Rybienik/Gawron. W klasie RWD-3 sklasyfikowano jedynie dwóch kierowców, Michała Złomańczuka i Michała Całka. Również w klasie RWD-2 w punktacji zostały uwzględnione tylko dwie załogi, Łukasz Sobocin i Cezary Niewiarowski oraz Krzysztof Szeszko i Wojciech Jermakow. W klasie RWD-1 sklasyfikowano natomiast trzech zawodników, Łukasza Mrozka, Waldemara Janeckiego i Henryka Sosnowskiego.

Tegoroczny sezon był ostatnim, w którym drugoligowe rozgrywki zostały rozegrane pod nazwą Puchar PZM. W przyszłym sezonie zostaną one przemianowane na Puchar Polski. Obecny podczas uroczystości Andrzej Górski przekazał zawodnikom gratulacje i zapowiedział, że jeżeli tegoroczni triumfatorzy w Pucharze PZM zdecydują się w sezonie 2009 przejść do RSMP mogą liczyć na niższe wpisowe podczas wszystkich rund Mistrzostw Polski. Członek GKSS odpowiedzialny za rajdy samochodowe oznajmił również, iż w przyszłym sezonie dla zawodników Pucharu Polski zostanie zorganizowany cykl szkoleń poświęcony rajdowemu pilotażowi i opisowi trasy, prowadzony przez Jarosława Barana.